Gündem

O İlçede Hiç Koronavirüs Vakası Görülmedi!

Koronavirüs salgını dünyanın her bölgesini etkilemiş durumda. Etki alanının geniş olması sebebiyle Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi olarak ilan edildi. Bilim insanları tedavi ve aşı çalışmalarına devam ederken henüz salgını tamamen bitirecek bir ilaç ya da tedavi bulunamadı.

Türkiye’yi de etkisi altına alan salgın son derece riskli görünüyor. Yapılan açıklamalarda ülkenin her şehrinde koronavirüs vakasına rastlandığı ve tüm ülkeye yayıldığı açıklandı. Ancak hala alınan tedbirler neticesinde virüse hiç rastlanılmayan bir ilçe var. Sivas’ın 17 bin nüfuslu olan Gürün ilçesinde tehlike yok gibi görünüyor.

Hiç Vaka Tespit Edilemedi

gürün kaymakamı

Sivas’ın 17 bin nüfuslu küçük ilçesi Gürün salgından etkilenmeyen tek ilçe olarak ifade ediliyor. İlçede yaşayan vatandaşlar, yetkililer tarafından sık sık tekrarlanan tedbirlere harfiyen uyduklarını dile getirdiler. Salgının ülkeye giriş yapmasının ardından mecbur kalmadıkça sokağa çıkmayan ilçe halkı, sosyal mesafeye de dikkat ediyorlar.

Gürün Belediye Başkanı Nami Çiftçi konu hakkında açıklamalarda bulundu. İlçede tüm tedbirlerin alındığını belirtirken ‘İlçe olarak devlet ve bakanlıklarımızın önerdiği tüm uyarılara kulak verdik. Tüm tedbirlere uymak için gayret içerisindeyiz. Vatandaşlarımızda bu konuda bize çok yardımcı oldular. Ülkemizde salgının belirdiği ilk andan şu güne kadar herhangi bir vaka olmadığını tespit ettik. Bu durum bizi ve vatandaşlarımızı mutlu etti. Bundan sonraki dönemde de tedbirlerimize uymaya dikkat edeceğiz.’ Dedi.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı