Gündem

Oda Tv Davasında Gazetecilere 18 Yıl Hapis İstemi Şoku!

Oda Tv tarafından yayınlanan ‘Sessiz, sedasız ve törensiz defnedilen Libya şehidi MİT mensubunun cenaze görüntülerine Oda Tv ulaştı’ şeklinde atılan bir başlıklı haber büyük ses getirmişti. Haberin ses getirmesinin ardından haberi  hazırlayan ve sürece destek olan pek çok kişi hakkında dava açılmasına karar verildi. Dava süreci haberden daha çok ses getirmişti. Bunun üzerine çeşitli tartışmalar gündeme geldi. Dava süreci hakkında hazırlanan iddianamenin tamamlandığı öğrenildi.

Hakkında iddianame düzenlenen isimler ise Oda Tv Haber Müdürü Barış Terkeoğlu, Oda Tv Genel Yayın Yönetmeni Barış Pehlivan, muhabir Hülya Kılıç, Yeniyaşam Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ferhat Çelik, Yeniyaşam Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Aydın Keser, Birgün yazarı Erk Acarer, Yeniçağ yazarı Murat Ağırel ve CHP Akhisar Belediyesi Basın Birimi görevlisi E.E. olarak belirlendi. Savcılık tarafından bir süredir tamamlanması beklenen iddianamenin sonunda tamamlandığı açıklandı.

18 Yıla Kadar Hapis İstemi Gündeme Geldi!

8 kişi hakkında hazırlanan iddianamede özellikle  gizli kalması gereken bilgilerin açığa çıkarıldığı yönünde dava açılmıştı. İddianamede geçen bilgilere göre devletin güvenliğinin ve siyasi bütünlüğünün yaralanması, gizli kalması gereken bilgilerin ifşa edilmesi, istihbarat faaliyeti yürütme ve istihbarat konusu olan belgelerin açıklanması gibi pek çok ayrı suçtan dava açıldı. Açılan davada gazetecilerin 7 yıldan 18 yıla kadar hapis istemi ile yargılanması isteniyor.  

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı