Gündem

Okulların Açılmasını Bekleyen Öğrenci ve Ailelerine Milli Eğitim Bakanından Yeni Açıklama!

Koronavirüs salgını nedeniyle ikinci dönemde okulların tatil edilmesi, eğitimlerin uzun bir dönem boyunca evlerden devam etmesi çeşitli tartışmalara neden oldu. Herkesin aynı şartlara sahip olmaması ve bu süreçte eğitimin yeteri kadar verimli geçmemesi çeşitli tartışmalara neden olmuştu.

Salgında normalleşme adımlarının atılması ile birlikte okullarda yapılacak eğitimin ne zaman başlayacağı merak konusu olmuştu. Bunun ardından milyonlarca öğrenci için bir açıklama yapıldı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk geçtiğimi günlerde bir açıklama yapmış ve salgında ikinci dalganın gerçekleşmemesi ve beklenmedik bir durumun yaşanmaması halinde eğitimleri 31 Ağustos tarihinde başlayabileceği belirtildi.

Milli Eğitim Bakanı Okullarda Alınacak Tedbirleri Açıkladı!

Okulların açılacağı tarih hakkında çeşitli açıklamaların yapılmasının ardından tartışmalar da arka arkaya gelmeye başladı. Bazı kişiler okulların açılmasını büyük bir heyecanla beklerken bazı kişilerin ise henüz erken olduğu ve okulların bir riske neden olabileceği ifade ediliyordu.

Sosyal medyada da tartışmalar devam ederken Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk konu hakkında açıklamalarda bulundu. Açıklamalarında ‘Çocuklarımızı normal düzen dahilinde arkadaşlarıyla, öğretmenleriyle ve okullarıyla buluşturmak için çalışmaya devam ediyor. Ancak bu süreçte hep birlikte tedbirli davranmalıyız. Bu süreçte ve okulda da maskemizi takacağız, sosyal mesafe kurallarına dikkat edeceğiz ve hijyen kurallarına dikkat edeceğiz’ dedi. Bu süreçte alınacak tedbirlerin de artırılmasının planlandığı öğrenildi. Hangi tedbirlerin alınacağı ve kafalardaki soru işaretlerinin nasıl giderileceği merak konusu oldu.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı