Gündem

Ölüden Diriye Corona Virüsü Bulaştı !

Tüm dünya da enfekte olan kişi sayısı iki milyona yaklaştı. Ölü sayısı da yüz yirmi bir bini aştı.

Tayland’da bir ilk gerçekleşti. Ölü bir kişiden insana virüs bulaştı.

Corona tarihinde bir ilk oldu. Taylant’ta virüs yüzünden hayatını kaybeden bir kişi başkasına corona virüsünü bulaştırdı.

Amerika’da bir kişi işlediği cinayete corona süsü vermek istedi

Amerika ‘ da bir adam cinayetine corona süsü verdi.Eşinin salgın yüzünden öldüğünü iddia etti ancak yalanı ortaya çıktı.

Corona virüsü sebebiyle ölen kişilerin cenazesinde , tören yok , çiçek yok , sevdikleri yok . Yalnız ölüyorlar ve yalnız gömülüyorlar. Ölüm başlı başına acı veren bir olayken corona virüsü sebebiyle iyice acı bir hale geldi. Corona virüsü acıyı baştan yazdı. Corona virüsü tüm dünyayı ağlatmakla birlikte doktorları da büyük bir çaresizliğin içine hapsetti. Enfekte olan kişi sayısı iki milyona yaklaştı. Ölü sayısı da yüz yirmi bir bine yaklaştı. Dört yüz atmış binden fazla kişide iyilşti ve alkışlar ile evine uğurlandı.

Felaketin zirvesi yine değişmedi. Corona virüsünün merkezi 23 bin 654 ölü sayısı ile ABD birinci sırada devam etti. 20 bin 456 ölü sayısı ile İtalya ikinci sırada kaldı ve üçüncülük ise 18 bin 56 ile İspanya aitti.

Son 24 saatte en büyük kaybı 1539 ile Amerika verdi. İspanya da 567 İtalya da 566 kişi corona virüs ile mücadelesini kaybetti.

Corona Virüsünde müjde kabusun başladı yerden yani Çin’den geldi. Çin Wuhan eyaletinde bulunan hastanede 500 gönüllü kişiye aşı vurulduğunu duyurdu. Amerika da ilk aşı vurulan Jennifer Haller ise haftalar sonra ortaya çıktı ve her şey yolunda mesajını verdi.

14 bin 967 kişinin hayatını kaybettiği Fransa ‘ da Cumhurbaşkanı canlı yayın yaptı ve salgını daha kontrol altına alamadıkları için özür diledi fakat dilediği özür vatandaşları tarafından kabul edilmedi. Sokakta eleştirilere maruz kaldı.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı