Gündem

Ordu’da 4.0 Büyüklüğünde Deprem

Ülkemizin corona virüsle mücadelesinin yanı sıra çeşitli illerden deprem haberleri geliyor. Bugün saat 00.23’de Ordu halkını paniğe sevk eden bir deprem meydana geldi.

2020 yılında dünyanın ve ülkemizin başına pek çok kötü olay geliyor. AFAD’ın verdiği bilgiye göre Ordu’da saat 00.23’de 4.0 büyüklüğünde bir deprem oldu.

Kandilli Rasathanesi Depremi 4.1 Olarak Açıkladı

AFAD’ın yaptığı duyuruya göre merkez üssü Ordu Korgan olan depremin büyüklüğü 4.0, derinliği ise 7.06 kilometre. Çevre illerde de hissedilen deprem korku ve paniğe neden oldu.

AFAD tarafından şiddeti 4.0 olarak açıklanan depremi Kandilli Rasathanesi 4.1 olarak açıkladı.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Açıklama Yaptı!

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr.Mehmet Hilmi Güler, Twitter’dan yaptığı açıklamada merkez üssünü Kumru ve depremin şiddetini 4.1 olarak belirtti. Tüm Ordululara geçmiş olsun mesajını ileten Güler, herhangi bir hasar olmadığını, şu ana kadar bildirilen herhangi bir yaralanma, can ve mal kaybının da söz konusu olmadığını söyledi.

Deprem nispeten sığ bir derinlikte meydana geldiği için sosyal medyada şiddetinin daha fazla hissedildiği hatta bazı kişilerin göktaşı düştüğünü sandığını söyledikleri yorumlar yapıldı. Ayrıca bazı vatandaşlar corona salgını sırasında bir deprem meydana gelmesi durumunda bir deprem senaryosu kurulması gerektiğini yoksa çok ağır sonuçların olabileceğini belirten tweetler gönderdi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı