Gündem

Oto Yıkamacıların Coronavirüs Mesaisi

Oto yıkamacıların Coronavirüs mesaisi başladı. Coronavirüs’ün Türkiye’de görülmesinin ardından dezenfekte konusunda seferberlik başladı.

Okulların,toplu taşıma araçlarının,avm’lerin,camilerin,hastanelerin dezenfekte edilmeye başlanmasının ardından Oto yıkamacılar da yoğun mesaiye başladı. Oto yıkamacılar da otomobillerin döşemelerini, çatı,direk,kapıların altı ve tüm plastiklerin özel olarak dezenfekte edilmesi için ekstra mesai harcıyor.

Oto Yıkamacıların Coronavirüs Mesaisi

Otomobiller Özel Olarak Dezenfekte Ediliyor

Coronavirüs ile birlikte her yerin dezenfekte edilmesinin ardından otomobil sahipleri de bu konuda ekstra hassas davranmaya çalışıyor. Bu da oto yıkamacıların dezenfekte konusunda özel olarak performans göstermesine neden oldu. Pek çok kişi aracını yıkatmak ve dezenfekte ettirmek için oto yıkamacılara başvuruyor. Oto yıkamacılar ise aracın içindeki her bir kısmın, her bir detayın ayrıca dezenfekte edilmesine iki kat özen gösteriyor.

Oto Yıkamacıların Coronavirüs Mesaisi
Oto Yıkamacıların Coronavirüs Mesaisi

Coronavirüs İçin Ayrıca Alınan Önlemler

Toplu taşıma, hastane, okul gibi çok kullanılan yerlerin dezenfektesi kadar kişisel ortamlarımızın ve eşyalarımızın dezenfektesi de oldukça önemli. Bir çok kişi bu süreçte sokağa çıkmamayı tercih etse de çıkmak zorunda kalanlar da toplu taşıma araçları yerine özel araçları ile trafiğe çıkıyor. Bu da kullanıcıların otomobillerinin temizliği konusunda ekstra dikkatli ve titiz davranmasına neden oluyor. Bu sebeple pek çok kişi oto yıkamacılarda araçlarını özel olarak dezenfekte ettirmek için sıra bekliyor. İç ve dış kısmı özenle dezenfekte edilen araçlar bu sayede virüsün yayıldığı şu günlerde hijyen kuralları açısından uygun hale getiriliyor. Coronavirüs’ten korunmak için sadece araçların dezenfekte edilmesi elbette yetmiyor. Özellikle sürekli kullandığımız cep telefonu, bilgisayar faresi,klavye gibi nesnelerin her gün en az birkaç defa dezenfekte edilmesi gerekiyor.

Oto Yıkamacıların Coronavirüs Mesaisi

Ellerin su ve sabun ile en az yirmi saniye  sık sık yıkanması kadar soğuk algınlığı belirtisi gösteren kişiler ile araya en az 3-4 adım mesafe konulması da oldukça önemli.Yurtdışı seyahatlerinin ertelenmesi, yurtdışından gelenlerin 14 gün boyunca kimse ile görüşmemesi, her gün kullanılan kapı kolları ve lavabo gibi yüzeylerin deterjan ile dezenfekte edilmesi de oldukça önem teşkil ediyor. Bol su tüketilmesi, dengeli beslenme ve uyku düzenine dikkat etmek de diğer alınacak önlemler arasında yer alıyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı