Gündem

Prada’dan Hastanelere Büyük Bağış

Corona virüs dünyada etkisini hissettirmeye devam ediyor. Bu virüse hazırlıksız yakalanmamak için bazı markalar ve şirketler bütçelerinden önemli bir miktar ayırıp bağış yapıyor. Corona virüse yakalananların tedavi olduğu hastanelere bağış yapıp salgın ile mücadeleye katılan en son marka ise Prada oldu.

Modanın devlerinden biri olan Prada, şirketin kurucuları ve CEO’larının kararı ile Milano’daki hastanelere bağış yapacağını duyurdu. Milano’daki üç hastanenin yoğun bakım ünitelerine destek olacağını ve eksiklerin tamamlanacağını belirten Prada markası, solunum cihazı ve yoğun bakım üniteleri bağışlayacak.

Prada Hastanelere Bağış Yapacak

Vatikan’da Pazar Duası’na Corona Engeli

Dünyadaki vaka sayısının yaklaşık olarak 25.000 ve İtalya’daki Corona virüs yüzünden ölenlerin sayısı 2.000’i geçen bu günlerde hastanelere ve her türlü sağlık ünitelerine ihtiyaç devam ediyor. Hastaların en iyi şekilde izole edilmesi ve tedavi olması için yoğun bakım ünitelerine, sağlık personellerine ihtiyaç duyuluyor. İtalya’daki Corona virüs vakalarının hızla artması, sokağa çıkma yasağının katı bir şekilde uygulanması ve ölüm oranının artmaya başlaması ile bu bağışı yapacağını açıklayan Prada markası, diğer markalara örnek olunacak bir davranış gösterdi. Bu markanın yanında Donatella Versace ile kızı Milano’nun önemli hastanelerinden biri olan San Raffaele Hastanesinin yoğun bakım ünitelerine 200.000 Euro bağışladığını açıkladı.

İtalya Corona Virüsü’nden Ne Kadar Etkilendi?

Sokağa çıkma yasağı ile balkonlarda şarkı söyleyip gündemin can sıkıcı durumundan kendilerini az da olsa uzaklaştırmak isteyen İtalya vatandaşları karantina altında durmaya devam ediyor. İtalya, Corona virüsten en çok etkilenen ülkelerden biri oldu.

Vaka sayısı her gün daha büyük bir hızla artmaya başladı. Günümüz itibariyle vaka sayısının 28.000’e yaklaştığı İtalya’da ölü sayısı ne yazık ki artmaya devam ediyor. En son belirtilen ölü sayısı 2.158 olmakla beraber ülkede sokağa çıkma yasağının ne zamana kadar süreceği bilinmiyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı