Gündem

Prens Charles Koronavirüs’e Yakalandı!

Kraliçe II. Elizabeth’in oğlu Prens Charles’ın korona virüs testi pozitif çıktı. Dünyayı etkisi altına alan coronavirüs salgını Kraliyet’e de bulaştı.

Son olarak Prens Philip’in de korona virüse yakalandığı hatta öldüğü iddia edilmişti. Sonrasında iddiaların asılsız olduğu ortaya çıkmıştı. Bugün edinilen bilgiye göre ise Kraliçe II. Elizabeth’in oğlu Prens Charles’ın korona virüs testi pozitif çıktı. Prens İskoçya’da karantina alındı. Monaco Prensi II. Albert ile görüşmesi ve tokalaşmasından sonra Prens Charles’a da korona virüs bulaştığı İngiliz Basını tarafından iddia ediliyor.

Prens Charles Koronavirüs’e Yakalandı!

Kraliçe II. Elizabeth Saray’dan Kaçmıştı

Geçtiğimiz günlerde Çin’in Wuhan kentinden tüm dünyaya yayılan ve her geçen gün ciddi rakamlarda ölüme neden olan Coronavirüs Kraliçe II. Elizabeth’i de korkutmuştu. İngiltere’de de ölenlerin sayısının artması üzerine Coronavirüs’ün en çok etkilediği yaş grubu içerisinde yer alan 93 yaşındaki Kraliçe II. Elizabeth çalışanlarını da alarak sarayı terk etmişti.

Prens Charles Koronavirüs’e Yakalandı!

Kraliçe II. Elizabeth ve Eşi Prens Philip Karantinaya Alınmıştı

Cobra adı verilen hükümetin acil durum komitesi toplantısı yapıldıktan sonra Kraliçe II. Elizabeth ve eşi Prens Philip çalışanlarıyla birlikte sarayı terk etmiş ve Sandringham’daki Windsor konutunda karantina altına alınmıştı.

The Sun gazetesinin edindiği bilgilere göre gazeteye konuşan bir kişinin durumu “Kraliçe’nin sağlık durumu iyi, ancak onun için en iyisi taşınması oldu. Pek çok çalışanı da corona virüs nedeniyle paniğe kapılmış haldeydi. Kraliçe, ayrılana kadar sarayda pek çok kişiyle buluştu. Ancak 94 yaşına girmesine haftalar kaldı ve uzmanlar kendisine zarar verecek konumdan çıkarılmasının en doğrusu olduğuna inanıyor”şeklinde ifade ettiği iddia ediliyor.

Prens Charles Koronavirüs’e Yakalandı!

Coronavirüs’ten Korunmak İçin Öncelikli 14 Kural Nedir?

Ellerin sık sık ve en az 20 saniye yıkanması, bulunulan ortamların sık sık havalandırılması, ellerle gözlere, ağza, buruna dokunulmaması, soğuk algınlığı belirtileri olan, kişilerle araya en az 3-4 adım mesafe konulması, kıyafetlerin 60-90°C’de normal deterjanla yıkanması, ateş, öksürük, nefes darlığı gibi şikayetlerin olması halinde maske takılarak bir sağlık kuruluşuna başvurulması, yurt dışından dönüşlerde ilk 14 günü evde geçirilmesi, yurt dışı seyahatlerinin iptal edilmesi veya ertelenmesi, kapı kolları, armatürler, lavabolar gibi sık kullanılan yüzeylerin su ve deterjanla her gün temizlenmesi, tokalaşma, sarılma gibi yakın temaslardan kaçınılması, soğuk algınlığı belirtileri olduğu taktirde yaşlılar ve kronik hastalarla temas edilmemesi, maske takmadan dışarı çıkılmaması, hiçbir kişisel eşyanın (havlu gibi gündelik eşyaların) ortak kullanılmaması, bol sıvı tüketilmesi, dengeli beslenilmesi, uyku düzenine dikkat edilmesi

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı