Gündem

PTT İşkur Ödemeleri İçin Alınan Yeni Kararları Açıkladı!

Koronavirüs salgını kısa sürede tüm dünyayı etkisi altına aldı. Ülkede çeşitli önlemler için çalışmalar devam ediyor. Hükümet geçtiğimiz günlerde vatandaşları desteklemek adına destek paketi açıklamıştı. Alınan önlemlerin şiddeti her geçen gün artırılıyor. Geçtiğimiz günlerde salgının büyümesi üzerine 30 büyük şehir için giriş ve çıkış yasağı getirilmişti. Bu durumda gelen yasak bazı endişelere neden oldu. PTT ve İşkur ödemeleri hakkında kafalarda bazı soru işaretleri gündeme geldi.

İşsizlik maaşı, kısa çalışma ödeneği, iş kaybı tazminatı gibi çeşitli ödemeler alacak olan vatandaşlar için bazı kolaylıkların sağlanacağı ifade edildi. Milyonlarca kişiyi ilgilendiren yeni kararlar hakkında PTT tarafından resmi bir açıklama gerçekleştirildi.

Koronavirüs Önlemlerine PTT’den Yeni Açıklama

ptt

İŞKUR ödemesi alan hak sahipleri için salgın döneminde yeni bir uygulama getirildi. Sistemde olan kayıtlı cep telefonları üzerinden alınacak bir mesaj ile  PTT’nin resmi internet sitesine yönlendirilebilecekler. Kişiye özel tek kullanımlık olarak gönderilen form bu süreçte PTT’ye gelmeye gerek kalmadan online olarak doldurulabilecek.

Form içerisinde gerekli bilgilerin doldurulmasının ardından kişilerin kayıtlı konut adreslerine, PTTBank hesaplarına ya da kendi banka hesapla paralarının gönderilmesi konusunda seçim yapabilecekler. PTT tarafından yapılan açıklamalarda ‘Müşterilerimiz alınan tedbirler kapsamında ödemelerini rahatlıkla alabilecekler. 2020 yılı Mart ayı işsizlik sigortası ödemesi alacak olup, cep telefonlarına henüz mesaj gelmemiş olan müşterilerimiz ‘ALO 170’ hattını arayarak güncel telefon numaralarını kaydetmeliler. Alınan önlemler sosyal mesafe ve izolasyon kurallarına uyarak hem müşterilerimizin hem de çalışanlarımızın sağlığını korumak için gerçekleştirildi. Artık ödemeler şubeye gelmeye gerek kalmadan evden yapılabilecek’ ifadeleri kullanıldı.  

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı