Gündem

Robbie Williams Koronavirüse Yakalandığını Açıkladı!

Koronavirüsten pek çok ünlü isim de etkilendi. Kimi koronavirüse yakalanırken kimi benzer belirtiler gösterdiği için karantinaya alındı. Kimi ise şüphelenip test yaptırdı ancak sonuç negatif çıktı. Son olarak korona virüs belirtileri gösteren Robbie Williams üç hafta boyunca ailesinden ayrı izole bir şekilde yaşadığını anlattı.

46 yaşındaki Williams kendisini yorgun,bitkin ve uyuşuk hissettiğini anlattı.

Robbie Williams Koronavirüse Yakalandığını Açıkladı!

Kendisinde koronavirüs belirtileri fark edince kendini hemen izole eden Williams yaşadığı süreci anlattı. Karantinada olduğu süre içinde zihnini oyalayarak kendini olumsuz düşüncelerden uzak tuttuğunu belirtti. Üç hafta boyunca ailesinden uzak yaşayan Williams yiyecek stoğunun bittiğinden ve kullandığı ilaçların azalmasıyla da korku ve endişe yaşadığından bahsetti. Ayrıca ailesi hakkında da çok endişe duyduğunu ifade etti.

Robbie Williams Koronavirüse Yakalandığını Açıkladı!

Kendini çok yorgun, uyuşuk hissettiğini söyleyen Williams bu belirtilerin kısa bir sürede azaldığını fakat yine de üç hafta boyunca karantinada kaldığını, evine dönmediğini belirtti. Üç hafta aradan sonra geçtiğimiz Cumartesi günü eşi ve çocukları ile bir araya geldi.

Pek çok ünlünün de yakalandığı, yaş sınırının da ortadan kalkmasıyla çocuk, genç, yaşlı herkesi etkileyen koronavirüsten korunmak için en önemli kural hijyen. Bol su ve sabun ile birlikte el dezenfektanları da bu süreçte oldukça etkili. Fakat dezenfektan kullanımında cildi tahriş etmemesi için kaliteli ve doğal olmasına dikkat etmek gerekiyor.

Korona Virüs’ten Korunmak için Evde El Dezenfektanı Nasıl Yapılır?

Korona virüsten korunmak için evde el dezenfektanı nasıl yapılır? Bugünlerde en merak konulardan biri. Evde el dezenfektanı yapmak hem pratik en uygun fiyatlı bir seçenek olacaktır.

Gittikçe yayılan Corona virüsten korunmak için çok çeşitli yöntemler olduğu söyleniyor. Fakat en bilinen yöntem temizlik kurallarına dikkat etmek. Bu sebeple de çantada ya da cepte taşınabilecek el dezenfektanları oldukça mühim hale geliyor.

Evde Korona Virüs’ten Korunmak İçin El Dezenfektanı Nasıl Yapılır?

Corona virüsün ülkemizde de görülmesinin ardından temizlik ürünlerine rağbet arttı. Eczanelerde ve marketler temizlik reyonlarının boşalmaya başlamasının ardından pek çok ürünün fiyatlarında ciddi artış yaşandı. Virüsten korunmanın en etkili yolu özellikle ellerin temizliğinden geçiyor. Bu sebeple elleri nasıl temizlemek, nasıl yıkamak, hangi ürünleri kullanmak gerekiyor?gibi sorular çoğu insanın aklını karıştırabiliyor.

El temizliği elbette çok önemli.  Ancak her dakika başı yahut dakikada birkaç kez olmak üzere elleri sürekli ve aşırı yıkamak da doğru değil. Ellerin sık sık yıkanmasını fakat bu durumun aşırı abartılmamasını söyleyen uzmanlar özellikle egzama hastalarının ellerini yıkarken dikkat etmesi gerektiği konusunda uyarıyor. Bu sebeple doğal ve etkili temizlik ürünlerini ve el dezenfektanlarını kullanmak önem teşkil ediyor.

Robbie Williams Koronavirüse Yakalandığını Açıkladı!

Evde El Dezenfektanı  Yapmak İçin Gerekli Malzemeler Nelerdir?

Yarım çay kaşığı lavanta yağı, 3 damla okaliptus yağı, 2 damla çay ağacı yağı, 2 yemek kaşığı beyaz sirke,bir tatlı kaşığı boraks,2 barsak sıcak su el dezenfektanı yapmak için yeterli olacaktır.

Yapılışı;

Bütün malzemeler bir kabın içinde yeterince karıştırılmalıdır. Sonrasında püskürtme özelliği olan bir sprey şişesinin içine konulup çantada ve cepte taşınabilir.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı