Gündem

Roger Stone: Koronavirüs’ü Bill Gates Başlattı!

Koronavirüs Çin’in Wuhan kentinde görülmeye başlandığı ilk günden beri pek çok iddiaya konu oldu. Koronavirüsün laboratuarda üretildiğini iddia edenler de oldu, Çin’in bilinçli bir şekilde virüsü yaydığı da söylendi, ABD’nin Çin’e karşı kullandığı bir biyolojik silah olduğu da iddia edildi. Son iddia ise Roger Stone tarafından ortaya atıldı. ABD Başkanı Donald Trump’ın uzun süre danışmanlığını üstlenen ve ABD kulislerinde “efsane” olarak tanınan Roger Stone; “Bill Gates insanlara mikroçip takmak için corona virüsünü yarattı” şeklinde çok dikkat çeken bir iddia ortaya attı.

Stone; “Bill Gates’in bu salgının yaratım ve yayılım sürecindeki rolü çok önemli. Bazı arkadaşlarım bu iddiaların gerçek olmadığını söylerken diğerleri de çok mantıklı buluyor. Gates ve diğer küreselciler bu aşıları ve mikroçipleri zorunlu hale getirdi” şeklinde açıklama yaptı. Uzun zamandır  küresel bir salgın hastalığa hazırlıklı olunmasını söyleyen Gates hakkında bu iddiayı ortaya atan Stone, “Kimse benim bedenime mikroçip takamayacak” dedi.

Aynı Zamanda Koronavirüs Siber Saldırıların da Hedefinde

Koronavirüs salgınının sebep olduğu korku, endişe ve duyarlılığı siber saldırganlar kötü amaçlı kullanıyor. STM ThinkTech’in Ocak-Mart dönemini kapsayan Siber Tehdit Durum Raporu’na göre, küresel salgın ilan edilen kovid-19’un insanlarda oluşturduğu duyarlılık siber saldırganlar tarafından sömürülüyor.

“Gerçek zamanlı koronavirüs haritaları” adı ile sahte uygulamalar ile kişiler kandırılıyor. Bu sahte uygulamalar ile kişilerin kişisel verileri ele geçiriliyor. Rapor, kendini “CİMER Duyuru Grubu” olarak tanıtan saldırganlara karşı da uyarıda bulunuyor. Rapor’da belirtildiğine göre saldırganlar sahte yazılımlar ile kişilerin banka ve kredi kartı bilgilerini ele geçirip satışa sunmayı planlıyor. Bu durumda cihazlarda güvenilir kimliğe sahip olmayan uygulama bulundurulmaması ve bankacılık uygulamalarının sürekli güncel olduğundan emin olunması gerektiği vurgulanıyor.

Güvenlik için sürücüye araç kullanırken destek olan elektronik sistemler aracığıyla da siber saldırılar yapılıyor. İnsansız araçların elektronik sistemleriyle yol kenarı birimler arasındaki iletişim devreye alınmayınca bu durum zafiyet oluşturuyor. Sahte şerit saldırıları ile hız sınırının yanlış yönlendirilmesiyle yapılan siber saldırılar dikkat çekiyor.

Siber güvenlik şirketi Proofpoint’in ekibinden Sherrod DeGrippo;

“35 günden uzun bir süre, kullanıcıları tıklamaya sevk etmek için korkuyu kullanan Koronavirüs e-posta saldırılarını gördük. Günde bir saldırıyla başladı ve üç ila dört saatte bir tekrarlanan saldırılara dönüştü. Sayıdaki bu artış, saldırıların siber suçlulara kazandırdığını gösteriyor” şeklinde açıklama yaptı.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı