Gündem

Sabiha Gökçen’de Tüm Uçuşlar Durduruldu!

Koronavirüs nedeniyle alınan önlemler artarak devam ediyor. Ulaşım ile ilgili bir çok tedbir kapsamında karar uygulanmaya başladı. Son olarak Sabiha Gökçen Havalimanı’nda uçuşlar geçici bir süre durduruldu.

Sabiha Gökçen Havalimanı Güvenlik Komisyonu, Koronavirüs salgını dolayısıyla alınan kararla 28.03.2020 saat 20:00 itibariyle, uçuşların geçici bir süre için durdurulduğunu açıkladı.

 İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı İşletmesi (İSG);

Değerli Misafirlerimiz, Corona virüsünün etkilerinin azaltılması ve yayılmasının önlenmesi ile ilgili olarak ülkemizde alınan tedbirler doğrultusunda Türkiye hava sahası 27 Mart gecesinden itibaren yurtdışı uçuşlara tamamen kapatılmıştır. Yine aynı tedbirler doğrultusunda şehirlerarası seyahat esasları da yeniden düzenlenmiş ve buna göre sınırlı sayıda gerçekleşecek yurtiçi uçuşlarda sadece THY yetkili kılınmıştır. Tüm bu kararlar doğrultusunda terminalimizden gerçekleşmekte olan yurt içi ve yut dışı tüm uçuşlar, Sabiha Gökçen Havalimanı Güvenlik Komisyonu kararı ile 28.03.2020 saat 20:00 itibariyle, geçici bir süre için durdurulmuştur. Daha önceden planlanmış olan uçuşlarınızın durumunu ve detayları ilgili havayolları ile temasa geçerek öğrenebilirsiniz. En büyük temennimiz; tüm dünyayla birlikte ülkemizin ve milletimizin bu sıkıntılı durumdan bir an önce kurtulmasıdır. Bu vesile ile sağlık sektörünün fedakar çalışanlarına bir kez daha minnet duygularımızı sunuyor, sizleri yeniden havalimanımızda ağırlayacağımız, sağlıklı ve huzurlu günlere en kısa sürede kavuşmayı diliyoruz. Sağlıcakla kalın… İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı Yatırım Yapım ve İşletme A.Ş.” şeklinde durumu duyurdu.

Son olarak THY’de İç Seferlerde sadece 14 şehre uçuş yapılması kararını almıştı. İç hat seferleri İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Adana, Malatya, Trabzon, Kayseri, Gaziantep, Diyarbakır, Erzurum, Konya, Van ve Samsun şehirleri ile sınırlandırıldı.

Öncesinde yurt dışı uçuşları 4 şehirle sınırlandırılmıştı dün Başkan Erdoğan’ın açıkladığı tedbir paketiyle birlikte tüm yurt dışı seferlerinin durdurulduğu duyuruldu.

Tedbir Paketine Göre Ulaşım İle İlgili Alınan Kararlar Şöyle;

  • Şehirler arası seyahatler valilik iznine bağlanmıştır.
  • Kamuda olduğu gibi özel sektörde de esnek çalışma sistemine geçilecektir.
  • Toplu taşıma araçlarında seyrek oturma sistemi uygulanacaktır.
  • Piknik alanları, ormanları hafta sonu kapalı olacak.
  • Askerlerimizin 14 gün karantina kuralına uygun olarak celp ve terhis uygulanmasına karar verildi.
  • Yurt dışı uçuşlar tamamen sona erdirilmiştir.
  • Tüm illerimizde valilerimiz başkanlığın ‘Pandemi Kurulu’oluşturulacaktır.
  • Ankara,İzmir, İstanbul gibi 30 büyük şehirde titizlik ile uygulanması kararlaştırılmıştır.

 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı