Gündem

Sağlık Bakanı Açıklama Yaptı! 20 Nisan Tarihinde Açılacak!

Koronavirüs salgının etkilerini hissettiğimiz son dönemlerde hükümet destekli olarak çeşitli önlemler alınıyor. Salgının kontrol altına alınması için çalışmaların dört bir koldan devam ettiği belirlendi. Özellikle son dönemlerde hastane yetersizliği konusunda iddiaların gündeme gelmesi hem hükümet yetkilileri hem de Sağlık Bakanı tarafından kesin bir dille yayınlanmıştı.

Yapılan değerlendirmelerde artan vakalara karşın hastane ve yoğun bakım odalarının doluluk oranları paylaşıldı. Herhangi bir doluluk oranın ulaşmadığı ve her hastaya müdahale edilebilecek güçte olduğunun altı çizilmişti. Türkiye’de güçlü bir sağlık sisteminin olduğu ve diğer ülkelerde olduğu gibi hazırlıksız yakalanmanın söz konusu olmadığı belirlendi.

İstanbul Başakşehir Hastanesi Açılıyor

sağlık bakanı

Salgınla ilgili kötü senaryolar düşünüldüğü zaman her ihtimale karşı çeşitli bölgelere hastanelerin kurulması için haftalar önce gerekli çalışmalar başlamıştı. Büyük bir titizlikle ve hızla gerçekleştirilen tüm çalışmaların sonuç vermeye başladığı öğrenildi.

Avrupa’nın en büyük yoğun bakım ünitesine sahip olması beklenen İstanbul Başakşehir Hastanesi’nin ilk etabı için geri sayım başladı. Çalışmaların tamamlanmak üzere olduğu belirtilirken bu süreç içerisinde tarih de verildi. 20 Nisan tarihinde hastanenin açılacağı ve kullanıma sunulacağı belirtildi. 8 ayrı hastaneden oluşacak olan dev sağlık kompleksinin diğer bölümlerinin de kademeli olarak kısa sürede tamamlanması bekleniyor. Yaşanabilecek olan her kötü ihtimale karşı sağlık sisteminin hazır olduğunun altı özellikle bir kez daha çizilmiş oldu.  

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı