Gündem

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca İkinci Dalga Konusunda Vatandaşları Uyardı!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca son dönemlerde gündemi sıkça meşgul eden salgında normalleşme adımlarının atılması ve bugünden itibaren başlaması hakkında vatandaşları yakından ilgilendiren bazı açıklamalarda bulundu. Normalleşme sürecinin tamamen eski normal sürece dönmek anlamına gelmediği ve yeni bir normal demek olduğunun altı özellikle çizildi. Bunun ardından kurallara uymanın ne kadar önemli olduğuna değinen Sağlık Bakanı ülke olarak kurallar ve gerekli tedbirler konusunda aslında son derece deneyimli olduğumuzu ortaya koydu.

Katılmış olduğu bir televizyon programında önemli açıklamalarda bulunan Fahrettin Koca ‘Salgın 6 haftalık süreç içerisinde önemli bir yol almamızı sağladı. Bu kadar kısa bir sürede salgının ilk evresini sorunsuz bir şekilde tamamlamış oldu. Şimdilerde ikinci dönemdeyiz. Bu kontrollü bir sosyal hayat anlamına geliyor.

Bu süreçte ihmal etmememiz gereken durumlar var. Sokakta mutlaka 1.5 metrelik sosyal mesafe kuralı ve maske takmak zorunlu hale gelmelidir. El hijyeni de bu süreçte oldukça önemli bir süreç olarak ifade ediliyor’ dedi.

Türkiye’de İkinci Bir Dalga Beklenmiyor!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yapılan açıklamalar çerçevesinde kurallara uyulmak kaydıyla yaşamanın bir süre sonra bizi ülke olarak eski normalimize dönüştüreceğini ifade etmesi pek çok kişiyi rahatlattı. Kurallara uyulması ve bir süre daha tedbirli yaşamın gündeme gelmesi üzerine bu durumda Türkiye’de yeni bir dalga olarak ifade edilen ikinci dalganın gelmesinin pek mümkün görünmediği ifade edildi.  

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı