Gündem

Sağlık Bakanı: Koronavirüs’ün Türkiye’de Olma İhtimali Yüksek

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde gerçekşeltirilen Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu toplantısında Corona virüsüne yönelik önemli açıklamalarda bulundu. Sağlık Bakanı “Henüz bir vaka tespit edilmedi ama salgının Türkiye’de olma ihtimali çok yüksek” dedi.

Havalimanlarına yerleştirilen termal kameraların virüsü tespit etmekte yetersiz kalacağı ile ilgili endişelerle ilgili konuşan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, en önemli belirtilerinden biri yüksek ateş olan Corona virüsünü tespit etmenin ilk adımlarından birinin bu olduğunu söyledi. Tüm dünyada termal kameraların yerleştirilmesi hamlesi yeni gerçekleşmişken Türkiye’nin bu konuda erken adım attığı bildirdi.

Sağlık Bakanı: Corona Virüsünün Türkiye’de Olma İhtimali Yüksek!

Corona Virüsü ile İlgili Türkiye Hangi Önlemleri Aldı?

Corona virüsü Çin’in Wuhan kentinde yayılmaya başlayınca Türkiye 5 Şubat’ta bütün uçuşları durdurmuştu. Sağlık Bakanı Koca, Avrupa’nın bu uygulamayı yapmamış olmasına ve virüsün Avrupa’da yayılmasına dikkat çekti.

Corona virüsüne yönelik alınan önlemlere dikkat çeken Sağlık Bakanı, 23 Şubat’ta kara ve hava dahil olmak üzere İran ile bütün sınırların kapatıldığını ve 20 bin İranlı’nın Türkiye’ye girişinin önlendiğini söyledi.

Sağlık Bakanı: Corona Virüsünün Türkiye’de Olma İhtimali Yüksek!

Corona virüsüne karşı İtalya’nın ilk başta aldığı yetersiz önlemlere vurgu yapan Sağlık Bakanı Koca, Avrupa’nın da İtalya ile ilgili önlem almamaktaki ısrarcı tutumunu eleştirdi.

Türkiye’de Corona Virüsü Var Mı?

Türkiye’de Corona virüsü tehdidiyle ilgili konuşan Sağlık Bakanı “Türkiye’de henüz tespit edilmiş bir Corona virüsü vakası yok. Bu salgının Türkiye’de olma ihtimali çok yüksek. Bir gün sonra da çıkabilir, sonra da çıkabilir” dedi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tüm dünyayı tehdit eden bu küresel sorunla ilgili ulusal bir mücadele gerektiği vurgusu yaptı.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı