Gündem

Sağlık Bakanından Müjdeli Haber!

 Sağlık Bakanı Bilim Kurulu tarafından gerçekleştirilen toplantının sona ermesinin ardından açıklamalarda bulundu. Bugün 117 kişinin hayatını kaybettiği salgında son durumu anlattı. 4 günlük sokağa çıkma yasağının salgının kontrol altında tutulması açısından oldukça önemli olduğu belirtildi.

Türkiye ile dünya ülkelerinin salgın karşılaştırmasının yapılmasının ardından durumun son derece pozitif göründüğü ve salgının Türkiye için hala kontrol altında olduğunun altı bir kez daha çizildi. Türkiye’de yaşanan yüzde 2,3 oranındaki düşük ölüm rakamlarının dünya genelinde en düşük rakamlar olduğunun vurgu yapıldı.

Türkiye’de salgına yakalandıktan sonra durumu ağırlaşan kişi sayısının da azaldığı, yoğun bakımlarda tedavi gören kişi sayılarının azaldığı ve salgının kontrol alındığı belirtildi.

Bayram Sonrasında Normalleşme Bekleniyor

Pek çok kişi hayatın ne zaman normale döneceğini merak ediyor. Bu süreçte Çin’in gerçekleştirmiş olduğu sağlıklı politikanın bir benzerinin Türkiye tarafından da gerçekleştirildiği özellikle belirtildi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca alınan tedbirlere sıkı sıkıya bağlı kalınması halinde vaka sayılarında giderek düşüş yaşanacağını ve hayatın normale döneceğinin sinyallerini verdi. Bayram sonrasında yapılan değerlendirmeler ışığında alınan sıkı önlemlerde bazı gevşemelerin yapılabileceği belirtildi.

Salgın hakkında yapılan olumlu gelişmelerin ardından vatandaşların rehavete kapılmamaları gerektiğinin bir kez daha altı çizildi. Bu süreç içerisinde tedbirlerin elden bırakılmasının salgının son aşamasında kontrolden çıkarak daha kötü sonuçların ortaya çıkabileceği belirtildi.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı