Gündem

Sağlık Bakanlığı 14 Bin İşçi Kura Çekimi ve Kura Sonuçları Ne Zaman?

Sağlık Bakanlığı, 2020 yılı için 14 bin işçi alımı yapacak. Kura çekiminin ne zaman ve hangi saatte yapılacağını haberimizden öğrenebilirsiniz.

Sağlık Bakanlığı, istihdam edeceği 14 bin işçi için açıklama yaptı. Yaptığı açıklamada başvuru tarihlerini ve kura çekimiyle ilgili detayları açıkladı.

Başvurular 30 Mart’ta Sonlanıyor

Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü, başvurularla ilgili açıklama yaptı. Başvurular 26-30 Mart tarihleri arasında İŞKUR üzerinden yapılabilecek.

Başvurular henüz bugün başladı ancak şimdiden on binlerce aday İŞKUR’daki ilana başvuru yaptı. Yoğunluktan dolayı İŞKUR’un sayfası ve 170’te sistem kilitlendi. Çoğu aday sisteme ulaşamadığı için başvuru yapamıyor. Siteyi yenileyerek, yoğunluğun azaldığı anlarda başvurunuzu yapabilirsiniz.

KPSS Şartı Aranmayacak

Sağlık Bakanlığı, 14 bin işçiyi kurayla belirleyecek. Başvuran adaylarda KPSS şartı aranmayacak. Sağlık Bakanlığı bu konuyla ilgili bir açıklama yaptı.

Buna göre, Sağlık Bakanlığı’nın yaptığı talep doğrultusunda 19 Mart 2020 tarihinde alınan Cumhurbaşkanlığı kararı ile yönetmelikte değişiklik oldu. Bu değişikliğe göre 2020 yılına mahsus olmak kaydıyla Sağlık Bakanlığı’na alınacak daimi personel kadrolarına kurayla atama yapılacak. İstihdama ihtiyaç duyulan hizmet türlerinde, işe alınacak kişiler sınavsız olarak doğrudan noter kurasıyla belirlenecek. İŞKUR tarafından bakanlığa bildirilen ve bakanlığın talep ve şartlarına uygun bütün başvurular arasından, ilan edilen kadro sayısı kadar asıl ve asıl sayı kadar yedek aday, noter huzurunda yapılacak kurayla belirlenecek.

Başvuru Nasıl Yapılır?

Sağlık Bakanlığı hangi bölüme ne kadar eleman alınacağıyla ilgili de detay verdi. Buna göre 10 bin 998 temizlik görevlisi, 2 bin güvenlik görevlisi, bin klinik destek elemanı ve 2  aşçı istihdam edilecek. Başvuru yapmak isteyenlerin eğer kaydı yoksa öncelikle İŞKUR’a kayıt yaptırması gerekiyor. İŞKUR kayıtları internet üzerinden yapılabiliyor. İŞKUR web sitesine giriş yapmanızın ardından “İş İlanları” sayfasına tıklayıp çalışmak istediğiniz ili ve ilçeyi seçerek İşyeri Unvanı bölümüne “SAĞLIK BAKANLIĞI” yazıp, “Ara” tuşuna bastıktan sonra, Sağlık Bakanlığı’nın bütün ilanlarını görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca meslek kısmından da başvurmak istediğiniz meslek türünü girerek başvuruları filtreleyebilirsiniz.

Kura Ne Zaman Çekilecek?

Sağlık Bakanlığı, 14 bin işçi alımına ilişkin kuranın ne zaman çekileceğini de açıkladı. Yapılan açıklamaya göre 8 Nisan Çarşamba günü saat 09:00-18:00 arasında Ankara’da noter huzurunda kura çekimi yapılacak. Kura sonuçlarına aynı gün ya da ertesi gün ulaşılabileceği tahmin ediliyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı