Gündem

Sağlık Bakanlığı 2020 Personel Alım Şartları Nelerdir?

Sağlık Bakanlığı 26 Mart 2020 tarihinde 14.000 işçinin alınması için başvuruların açıldığını açıkladı. İŞKUR üzerinden yapabileceğiniz başvurularla beraber sürekli olarak Sağlık Bakanlığı bünyesinde çalışabilirsiniz. Bunun için belirli şartlar bulunuyor. 30 Mart’a değin süren başvuru süreci tamamlandığında 11.000 hemşire, 1600 ebe, 4687 sağlık teknisyeni toplamda 18.000 sözleşmeli personel ile birlikte  14.000 kalıcı işçi Sağlık Bakanlığı bünyesinde çalışmaya başlayacak. İŞKUR ile Sağlık Bakanlığı’nın istihdam ve ihtiyaç kapsamında ortak girişimi olan bu hareketin oldukça yoğun ilgiyle karşılandı. Binlerce başvuruda bulunuldu. Peki Sağlık Bakanlığı personel alım şartları nelerdir? Sağlık Bakanlığı iş için nasıl başvurulur?  İŞKUR üzerinden nasıl başvuru yapılır? Sağlık Bakanlığı bünyesinde nasıl çalışılır? gibi sorgulamaların cevaplarını vereceğiz. Son günlerde Sağlık Bakanlığı ile ilgili bu sorgulamaların çok yapıldığını farkediyoruz. Sizlere olabilecek en saf ve en kesin bilgileri vereceğiz

14.000 Sürekli İşçi Alınacak

Sağlık Bakanlığı bünyesinde çalışmak isteyen adaylar başvurularını İŞKUR internet sitesi üzerinden gerçekleştirebilir. Koronavirüs salgınının her geçen gün arttığı bugünlerde İŞKUR binasına gelmek yerine internet sitesi esube.iskur.gov.tr  üzerinden gerekli şartları karşıladığınız takdirde rahatlıkla başvuruda bulunabilirsiniz. Bununla beraber yalnızca internet adresi değil, telefon üzerinden ALO 170 Çalışma ve Sosyal Güvenlik İletişim Merkezi’ni arayarak başvuruda bulunabilirsiniz.

Son Başvuru Tarihi Ne Zaman?

Sağlık Bakanlığı 18 bin sözleşmeli sağlık personeli ile beraber 14.000 kalıcı sağlık personeli aradığını duyurmuştu. Başvuruların 26 Mart tarihinde başlamış olup 30 Mart’a kadar süreceği belirtildi.

Başvuru Şartları

Başvuru başlangıç tarihleri aynı olan, aynı kamu kurum ve kuruluşunun ilanlarından yalnızca birine yapacağınız başvuru kabul edilecektir.

 İlana başvuru yapacak olan öncelikli adayların, başvuru sırasında başvuruda bulunacakları listeyi seçmelidir. Başvuru süresinin sona ermesinin ardından liste değişikliği talepleri kabul edilmeyecektir.

İşe alınacak personllerin yalnızca noter kurası ile belirlenecek kuraya tabi olan ilanlarda, öncelikli personeller de dahil olmakla beraber bütün başvuru sahipleri arasından açık pozisyon sayısı kadar asıl ve ihtiyaç duyulacak sayıda yedek aday direkt olarak kura sonucu belirlenebilecektir.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı