Gündem

Sağlık Bakanlığı Ramazan Ayında Koronavirüse Karşı Uyardı!

Ramazan ayında yapılan değerlendirmelere göre insanlar arasındaki temasın ve yakınlaşmanın daha fazla olduğu belirlendi. Koronavirüs salgını ile mücadele tüm ülkede devam ederken, çeşitli yasaklar da gündeme geliyor. Sokağa çıkma yasağı ile birlikte Ramazan ayının ilk günlerinin mümkün olduğunca az temassız gerçekleşmesi için bir düzenleme yapıldı.

Ramazan ayının koronavirüs salgını gündemini değiştirerek, salgının kontrolden çıkma ihtimalinin ortaya çıkması üzerine Sağlık Bakanlığı konu hakkında bazı uyarılarda bulundu. Bu aya özel alınması gereken tedbirleri sıraladı.

Sağlık Bakanlığı Oruç Tutacak Vatandaşları Uyardı!

Sağlıklı insanların bu süreç içerisinde oruç tutabilecekleri ancak 65 yaş üzeri ve kronik hastalığı olan kişilerle hali hazırda koronavirüse yakalanmış olan kişilerin mutlaka doktorlarına sorarak karar vermeleri gerekmektedir.

Ramazan ayında ihtiyaç sahiplerine yapılacak dağıtımlarda görev alan kişilerin hijyen ve sosyal mesafe kurallarına uymaları gerekmektedir.

Dağıtım sırasında hane içerisine girmeden kapıdan destek çalışmaları verilmelidir.

Akraba ve dostlar arasında geleneksel hale gelen iftar yemeklerinin bu yıl düzenlenmemesi gerektiğinin altı çiziliyor.

Ekmek ve pide sıralarında sosyal mesafe kurallarına dikkat edilerek maske kullanılmalıdır.

İbadetler camilerin kapalı olması nedeniyle evde bireysel olarak yapılmalıdır. İbadet sırasında aynı evde olan kişiler arasında bile ibadet araçlarının kişisel kullanımına önem verilmelidir.

Evden mecbur kalmadıkça çıkılmamalı, çıkılması gereken durumlarda da maske takılarak sosyal mesafe kuralları özellikle gözetilmelidir.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı