Gündem

Sağlık Bakanlığı Sürekli İşçi Alımı Kura Sonuçları Açıklanıyor!

Sağlık Bakanlığı’na 14 bin sürekli işçi alımı yapılacağı geçtiğimiz günler içerisinde açıklanmıştı. Adaylar 2020 Sağlık Bakanlığı işçi alımı kura sonuçlarının ne zaman açıklanacağını ve sonuçların nasıl öğrenileceğini merak ediyorlar. Sağlık Bakanlığı tarafından konu hakkında açıklama yapıldı.

Bakanlık kuraların 8-9 Nisan 2020 tarihinde noter huzurunda yapılacağını açıkladı.

T.C. Sağlık Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatı hizmet birimlerine 4857 sayılı İş Kanunu ile mezkûr Kanuna dayanılarak çıkarılan, Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümleri çerçevesinde 14.000 sürekli işçi alımı gerçekleştirilecektir.

İŞKUR üzerinden il ve meslek bazında talepler toplanmış olup, 737.489 kişi başvuruda bulunmuştur. Yapılacak olan kuralar, 08-09 Nisan 2020 tarihlerinde Türkiye Noterler Birliği çekiliş programı ile noter huzurunda 14.000 işçi asil, 14.000 işçi ise yedek olmak üzere gerçekleştirilecektir.’

Koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında kura salonuna katılımcı alınmayacağı ve kura sonuçlarının aynı gün saat 20.00′ den sonra https://iscisonuc.saglik.gov.tr internet adresinden ilan edileceği açıklandı.

Bakanlık Merkez Teşkilatı, Adana, Adıyaman, Ankara, Batman, Bingöl, Bitlis, Diyarbakır, Elâzığ, Erzurum, Hakkâri, Hatay, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Konya, Kütahya, Mardin, Mersin, Muş, Samsun, Siirt, Sivas, Şanlıurfa, Şırnak, Van ve Zonguldak illeri için 8 Nisan Çarşamba günü kura işlemi gerçekleştirilecektir.

Afyonkarahisar, Ağrı, Aksaray, Amasya, Antalya, Ardahan, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bartın, Bayburt, Bilecik, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Denizli, Düzce, Edirne, Erzincan, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Iğdır, Isparta, Karabük, Karaman, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kırıkkale, Kırklareli, Kırşehir, Kilis, Kocaeli, Malatya, Manisa, Muğla, Nevşehir, Niğde, Ordu, Osmaniye, Rize, Sakarya, Sinop, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Tunceli, Uşak, Yalova ve Yozgat illeri için ise 9 Nisan Perşembe günü  kura işlemi gerçekleştirilecektir.

Geçtiğimiz günlerde 32 Bin Sağlık Personelinin alınacağı ve  sağlık personellerine ek ödemelerin 3 aylık ve  tavan olarak yüzde yüz olacağı bildirilmişti.

Sağlık Bakanlığı’nca 11,000 hemşire, 1.600 ebe, 4.687 sağlık teknisyeni, psikolog,sosyal çalışmacı,biyolog,odyolog,çocuk gelişimci,diyetisyen,fizyoterapist,iş/uğraşı terapisti,dil/konuşma terapisti alınacağı şeklinde açıklama yapılmıştı.

KPSS-2020/5 Sağlık Bakanlığı sözleşmeli personel alımı yerleştirmeleri gerçekleştirildi. Sonuçlar ise  06 Nisan 15.45 itibariyle https://sonuc.osym.gov.tr  adresinden açıklandı.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı