Gündem

Salgına Karşı 2020 Tatil Planı Açıklandı!

Koronavirüs salgını turizm sektörünü derinden etkiledi. Son dönemlerde turizmciler ne yapacaklarını kara kara düşünmeye başlamışlardı. Umutlarını yitirmelerinin ardından hükümetten sevindirici bir haber geldi. Mayıs ayının sonunda tüm önlemlerin alınmasının ardından bir normalleşme sürecinin başlaması bekleniyor. Salgına karşı alınabilecek tedbirler bu süreçte artırılırken, vaka ve ölü sayılarının düşmesi sevindirici bir durum olarak ifade ediliyor.

2020 yılı için turizm sektörünün nasıl ilerleyeceği merak konusu olmuştu. Mayıs ayının sonunda turizm sektörünün kontrollü bir şekilde açılmasına karar verildi. Yabancı turistten umudunu kesen yetkililer bu noktada yerli turiste yönelmenin peşine düştüler. Çeşitli kampanya ve indirimlerle birlikte vatandaşları etkilemeleri amaçlanıyor.

Yeni Tatil Modeli Açıklandı

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından süreç hakkında yapılan toplantıların ardından yeni bir karar verildi. Mayıs sonunda kontrollü şekilde başlayacak tatil modelinin detayları açıklandı. Bu model çerçevesinde artık şezlongların sayısı işletmeler tarafından yarıya indirilecek. Şezlonglar arasında en az 1.5 metrelik mesafenin bırakılması amaçlanıyor. Şezlong sayısından daha fazla kişi alınmayacak.

Bu yıl otellerde açık büfe kurulmayacak. Açık büfenin salgını kontrol altına almak konusunda etkili bir yöntem olmadığı, temasın ve yoğunluğun fazla olabileceği belirtildi. Bu süreç içerisinde salgına karşı kontrollü bir tatil planı hazırlandı.

Tatil bölgelerinde bulunan eğlence mekanlarının yazın açılması beklenirken, mekanların doldurulması engellenecek. Temasın azaldığı ve yoğunluğun son derece fazla olduğu bu alanlarda mesafe kurallarına dikkat edilecek. Otellerde hijyen kurallarına daha fazla dikkat edilecek. Otellerin ise kontrollü şekilde açılması planlanıyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı