Gündem

Sigara ve Alkol Vergilerine Zam Geldi! Sigara Fiyatlarında Son Durum Ne Oldu?

Gündemi meşgul eden sigara ve alkol fiyatları merak edilmeye ve araştırılmaya devam ediyor. Bunun üzerine Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından yapılan açıklamaların ardından ÖTV kanunu ile birlikte sigara ve alkole zam geldiği ifade edildi. Alkol ve sigara vergilerine gelen zam sonrasında fiyatların nasıl güncellendiği merak edilmeye ve araştırılmaya başlandı.

Sigaraya Zam Geldi Mi?

Pek çok sigara tiryakisi tarafından vergi artışı sonrasında sigara fiyatları araştırılmaya başlandı. Genellikle 6 ayda bir tütün ürünleri için vergi artışı yapılıyor. Şimdilerde gerçekleşen maktu vergi artışının fiyatlara nasıl yansıyacağı merak konusu olmuştu.

Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından yapılan açıklamalar sonrasında ÖTV kanunu çerçevesinde sigara ve alkole yapılan vergi zammının fiyatlara yansıyıp yansımayacağı en çok araştırılan konulardan birisi haline geldi.

Bugün gündeme gelen haberler sonrasında sigara fiyatları konusunda herhangi bir açıklama yapılmadı. Henüz zamlı fiyatlar açıklanmadı ancak daha önceki dönemlerde gerçekleştirilen zamlara bakılarak sigara fiyatlarına belirli oranda zam gelmesi bekleniyor.

Pek çok sigara tiryakisinin olduğu düşünüldüğü zaman gündemde sigaraya gelen zam konuşulması heyecana neden oldu. Yapılan zamların sigara tiryakilerini de caydırıcı nitelikte olması bekleniyor ancak bu konuda pek çok tiryakinin alternatif yöntem aradıkları biliniyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı