Gündem

Silivri Cezaevinde Koronavirüs Paniği! 44 Kişi Pozitif Çıktı

Koronavirüs salgını ile mücadele devam ederken virüsün pek çok bölgede yayıldığı öğrenildi. Bugün İstanbul Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı, Silivri Ceza İnfaz Kurumu’nda bulunan 44 tutuklu kişinin yapılan testler sonrasında pozitif sonuç çıktığı belirlendi. Konu hakkında yazılı bir açıklama yapıldı. Bu açıklamaya göre hükümlülerin genel sağlık durumlarının iyi olduğu ve herhangi bir risk barındırmadığı öğrenildi. Bununla birlikte hükümlülerin ailelerine de konu hakkında bilginin verildiği öğrenildi.

Yazılı Açıklama Yapıldı

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından konu hakkında yazılı bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada ‘Silivri Ceza İnfaz Kurumu’nda bulunan bazı tutuklu hükümlülerde belirtilerin görünmesi üzerine koronavirüs testi yapılmıştır. Bu testin sonuçlarına göre 7 numaralı L tipi cezaevinde 44 kişide virüs testinin pozitif çıktığı belirlenmiştir. Yapılan detaylı incelemeler sonrasında iki şahısla temas halinde olan tüm hükümlüler ve çalışanlara yapılan test sonucunda durum ortaya çıkmıştır.

Test sonucu pozitif olan kişiler kapsamlı bir sağlık taramasından geçirmişlerdir. Bu kişilerin takibi belirlenen şartlarda izolasyon halinde yapılacaktır. Doktorlar tarafından yapılan muayeneler sonrasında bu kişilerin sağlık durumlarının iyi olduğu ve ceza infaz kurumunda takip edilmelerine karar verildi. Sadece iki kişi şikayetlerinin yoğun olması nedeniyle hastanede tedavi edileceklerdir. Hassas bir süreç olmakla birlikte şeffaf olarak yürütülecektir. Hükümlülerin aileleri ile de durum paylaşılmıştır’ ifadeleri kullanıldı.  

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı