Gündem

Sokağa Çıkma Yasağında Eczanelere Yeni Düzenleme Geldi!

Koronavirüs önlemleri karşısında salgının önlenmesi için sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Geçtiğimiz hafta sonu getirilen yasakla birlikte, güzel havaları fırsat bilen vatandaşların evde kalmaları amaçlandı. Yasağın bir süre daha getirilmesi beklenirken önümüzdeki hafta sonu için de Cumhurbaşkanı tarafından sokağa çıkma yasağının tekrarlandığı açıklandı.

Bu hafta gerçekleştirilecek olan sokağa çıkma yasağında, daha önce yaşanan problemlerin tekrarlanmaması için her türlü önlem alınıyor. Normalde Cumartesi günleri de açık olan eczanelerin bu süreçte nasıl bir yol izleyecekleri de merak konusu olmuştu.

Nöbetçi Eczane Sayısı Artırılacak!

eczane açıklaması

Koronavirüs salgını önlemleri çerçevesinde alınan sokağa çıkma yasağında Cumartesi günleri açık olan eczanelerin akıbet ne olacak? İstanbul Eczacı Odası tarafından konu hakkında yeni açıklamalar yapıldı. Yasak ilan edilecek süreç için pek çok eczanenin kapatılacağı ancak acil durumlar için nöbetçi eczane sayısının 3 katına kadar çıkarılmasına karar verildi.

Salgın döneminde hem eczane çalışanlarının hem de vatandaşların sağlığını korumak için bir dizi önlemler alınmıştı. Eczanelere giren vatandaşların teker teker içeri alınmaları ve bu süreç içerisinde sosyal mesafe kuralına uymaları bekleniyordu.

Süreç içerisinde vatandaşların mağdur olmamaları için açık olan eczane sayısı artırılacak. Acil durumlar için hizmet vermeye devam edecek eczanelerin doğru şekilde hizmet verebilmeleri ve tüm planlamalar doğru bir şekilde yapılmıştır.  

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı