Gündem

Sokağa Çıkma Yasağını Duyan Vatandaşlar Uzun Kuyruklar Oluşturdular!

Koronavirüs salgını devam ederken hükümet tarafından çeşitli tedbirler alınıyor. Sosyal izolasyonun önemli olduğu son günlerde yasaklara aldırış etmeyen ve toplum sağlığını tehlikeye atan kişilerin olduğu tespit edildi. Her geçen gün yapılan uyarıların boyut değiştirmesi neticesinde uzun zamandır tartışılan sokağa çıkma yasağı bu sefer gerçek oldu.

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklama sonrasında 30 büyük şehir ile Zonguldak il merkezinde sokağa çıkma yasağının getirilmesine karar verildi. Yasak 2 gün sürecek. Bu geceden itibaren geçerli olacak yasak için vatandaşlar büyük bir panik yaşadılar.

Fırın ve Marketlerde Uzun Kuyruklar Yaşandı

kuyruk

Yasak haberinin akşam saatlerinde duyurulmasının ardından yasak başlamadan önce ihtiyaçlarını karşılamak isteyen vatandaşlar harekete geçtiler. Büyük şehirlerde pek çok vatandaş akşam saatlerinde sokaklara döküldüler. Temel ihtiyaçlarını karşılamak istedikleri için benzinlik, fırın ve marketlere akın ettiler. Pek çok market ve fırın önünde uzun kuyruklar meydana geldi.

Sokağa çıkma yasağının teması azaltmak ve sosyal izolasyonu sağlamak için gerçekleştirildiği bilinirken, uzun kuyrukların yaşanması ve temasın artması tartışmalara neden oldu. Uzun kuyruklar oluşturan pek çok vatandaşın bu süreçte sosyal mesafeye dikkat etmemeleri tehlikenin boyutunu bir kez daha artırdı.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı