Gündem

Sokağa Çıkma Yasağıyla Birlikte Getir Uygulaması Çöktü

Market alışverişlerini vatandaşların ayağına getiren Getir uygulaması, sosyal izolasyonun çok önemli olduğu son günlerde rekor seviyede talep almıştı. Getir tarafından artırılan istihdam ile birlikte müşterilere yetişmek için fazla mesai yapılıyordu. Pek çok kişinin uygulamayı kullanarak sokağa çıkmadan ihtiyaçlarını karşıladığı belirlendi.

Akşam saatlerde Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından virüsün yayılmasını engellemek için evde kalma çağrısı bir kez daha tekrarlandı. Ardından İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan yeni açıklama sonrasında 31 ilde sokağa çıkma yasağının getirilmesine karar verildi. Sokağa çıkma yasağının ardından pek çok kişi temel ihtiyaçlarını karşılamak üzere sokaklara döküldü.

Getir Uygulamasına Erişim Yapılamıyor

getir uygulama

Telefondan sipariş uygulaması olan Getir’de akşam saatlerinde gerçekleştirilen yoğun talep üzerine çöktü. Pek çok kullanıcı cep telefonları üzerinden bir tıkla sipariş verirken şimdilerde uygulamaya erişemediklerini belirttiler. 2 gün sürecek yasak için vatandaşlar uygulama üzerinden temel ihtiyaçlarını karşılamak ve yeni siparişler oluşturmak istediler. Bekledikleri gibi olmadı. Pek çok kişinin uygulamaya girmesinin ardından uygulamanın kullanılamadığı belirtildi.

Uygulamada yoğunluk sebebiyle erişimin yaşanmasının ardından vatandaşlar şikayet talepleri oluşturmaya başladılar. Uygulamanın yeniden ne zaman erişime açılacağı ve bu noktada ne zaman hizmet vermeye başlayacağı henüz bilinmiyor. Getir uygulamasının gidişatı hakkında yetkililerden bir açıklama gelmedi. Uygulamaya giremeyen vatandaşlar sokağa çıkma yasağı başlamadan önce sokaklara çıktılar ve alışverişlerini kendileri tamamlamak için harekete geçtiler.  

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı