Gündem

Son Dakika: İngiltere’den Şok Koronavirüs Raporu ve Teklifi!

Corona virüsü salgını Türkiye de dahil olmak üzere neredeyse tüm dünyanın gündemine oturmuş durumda. Salgına dair haberlerin ardı arkası kesilmezken, İngiltere tarafından paylaşılan rapor ve genel bağışıklık güçlendirme teklifi okuyanların tüylerini diken diken etti. Corona virüsüne dair kapsamlı bir şekilde hazırlanan İngiltere Halk Sağlığı raporu, virüsün sonuçlarına dair yaptıkları öngörülerle şok etkisi yarattı. Hükümet tarafından tartışılan genel bağışıklık güçlendirmek adına vatandaşları enfekte etme fikri ise büyük tepkiyle karşılandı.

Corona virüsü salgınının ne derece önemli boyutlarda sonuçlarının olacağını gösteren rapora göre, İngilizlerin %80’inin virüs ile enfekte olacağı düşünülüyor. Son dakika haberi olarak İngiltere hükümetinin bağışıklık sistemine güvenme yanlısı bir politika izleyip toplumsal bağışıklık kazanmak adına Corona virüsü ile tüm nüfusun enfekte edilmesi fikrine ise Dünya Sağlık Örgütü büyük tepki gösterdi. DSÖ tarafından kumar oynamak olarak nitelendirilen bu harekete karşılık İngiltere hükümeti topa tutuldu. Hazırlanan rapor, Corona virüsünün normal bir gribe göre biraz daha tehlikeliymiş gibi gösterilmesinin ne kadar yanlış olduğunu ve bu gibi teklifler ne kadar sakıncalı sonuçlar doğurabileceğini gözler önüne seriyor.

İngiltere’den Şok Koronavirüs Raporu ve Teklifi!

Corona Virüsü Nüfusun Yüzde 80’ini Etkileyebilir

İngiliz hükümetinin baş tıbbi danışmanı olan Profesör Chris Whitty, bahsi geçen raporda anlatılanların en kötü senaryo olduğunu ve gerçek rakamın daha düşük olacağını belirtse de, basına sızan raporda belirtilen rakamlar oldukça çarpıcı. Guardian gazetesinde yer alan raporda, Corona virüsü salgınının ne zaman biteceği öngörüldüğü konusunda da bilgiler yer alıyor. 

Koronavirüs salgının 12 ay daha devam edeceği ifade edilen raporda, 2021 bahar aylarına denk virüse karşı savaş verilmeye devam edeceği söyleniyor. Aynı şekilde İngiltere özelinde yapılan tahminler gösteriyor ki, nüfusun yüzde 80’i Corona virüsü ile enfekte olabilir. Bu durumda hastaların %15’inin hastanede bakılacak denli ağırlaşmasının çok büyük bir sağlık krizi yaratabileceği üzerinde duruluyor. Eğer bu rakamlar doğruysa, önümüzdeki 12 ay boyunca İngiltere’de 8 milyon kişinin Corona virüsü ile enfekte olup hastanede yoğun bakım altında yatması veya tedavi görmesi gerekecek. 

İngiltere’den Şok Koronavirüs Raporu ve Teklifi!

İngiltere Corona Virüsü’nü Yayarak Bağışıklık Güçlendirmeyi Değerlendiriyor

Corona virüsü salgınına karşı eleştirilen tutumları olsa da genel olarak bakıldığında İngiliz Sağlık Hizmetleri yeterli olarak adlandırılıyor fakat böylesine büyük bir rakamla başa çıkacak kadar gelişmiş bir sağlık altyapısının bulunup bulunmadığı büyük bir soru işareti. Bütün bunlara ek toplumsal bağışıklığı güçlendirmek için halkı Corona virüsü ile enfekte etme fikri, başta Dünya Sağlık Örgütü olmak üzere halk tarafından da tepki çekmeye devam ediyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı