Gündem

Son Dakika Koronavirüs Açıklaması: Vaka Sayısı 6

Son Dakika Koronavirüs açıklamasıyla Türkiye’de vaka sayısı 6 oldu. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Umre’den dönen bir kişinin Koronavirüs testinin pozitif çıktığını açıkladı.

Sağlık Bakanı Koca, 6. Koronavirüs vakasının Türkiye’de görüldüğünü açıkladı. Bakan Koca, 14 gün kuralına uyulmasının gerektiğini belirtti. Bir kişinin Koronavirüs testinin poztif çıktığı belirtilirken, kişinin son bir hafta içinde Umre’den döndüğü söylendi.

“Koronavirüs Alınacak Tedbirlerden Daha Büyük Değildir”

Son Dakika Koronavirüs Açıklaması: Vaka Sayısı 6

Türkiye’de 6. Koronavirüs vakasına rastlandığı açıklayana Fahrettin Koca “Umreden yeni döndüyseniz 14 Gün Kuralına uymanızı ısrarla istiyoruz. Son bir hafta içinde dönen bir yurttaşımızın testi maalesef pozitif çıktı. Yeni vakalardan endişeliyiz. Lütfen ziyaretçi kabul etmeyin. Sağlık taramasından geçmiş olmak sıfır risk anlamına gelmez” dedi.

Koronavirüs Belirtileri Neler?

Koronavirüsün yüksek ateş ve özellikle kuru öksürük ile başlayan semptomları en belirgin özelliklerden biri. Virüs akciğere geçmeden önce 4 gün boğaza takılıyor ve kuru bir öksürük başlıyor. Bu sebeple bol su içilmeli ve sıcak su ile gargara yapılmalı.

Son Dakika Koronavirüs Açıklaması: Vaka Sayısı 6

Ayrıca 14 gün kuralına dikkat edilmeli. Bununla birlikte ellerin en az 20 saniye yıkanması, kapı kolu, lavabo, bilgisayar ve telefon gibi yüzey ve nesnelerin sık sık dezenfekte edilmesi, soğuk algınlığı belirtisi olan kişilere yaklaşılmaması, kendisinde Koronavirüs belirtilerinden birini hisseden kişilerin maske kullanması ve öksürük/hapşırık sırasında tek kullanımlık peçeteler kullanılması önemli hususlar arasında. Ayrıca 184 Sabim Danışma Hattı Koronavirüs Danışma Hattı olarak hizmet verecek.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı