Gündem

Seferihisar’da Koronavirüs Vakası Tespit Edildi!

Dün gece Seferihisar Necat Hepkon Devlet Hastanesi’ne yüksek ateş ve halsizlikle getirilen iki kişi de koronavirüs tespit edildi. Hastalar İzmir’e sevk edildi ve hastanede olağanüstü hal ilan edildi.

Yetkililer Tarafından Doğrulandı

Tespit edilen 2 koronavirüs vakası onaylanırken hastanenin karantina altında olmadığı ve açık olduğu belirtildi.

İstanbul’dan Gelen 2 Kişide Koronavirüs Tespit Edildi

Cuma günü hastaneye başvuran evli bir çiftin test sonuçları bugün belli oldu.Test sonuçlarına göre iki kişide de koronavirüs tespit edildi. Çiftin İstanbul’dan Seferihisar’a geldiği anlaşıldı.

Vakaların Seferihisar’da kimlerle temas ettiği ise henüz bilinmiyor.

Koronavirüs’ün Yeni Belirtileri Neler?

Uzmanlar koronavirüsün iştahsızlık ve bulantı gibi sindirim sistemini etkileyen yeni belirtileri olabileceğini duyurdu.

Bilinen belirtilerinin ise yüksek ateş, öksürük, solunum zorluğu,zaman zaman yemek yerken yaşanabilecek zorluklar olduğu biliniyor. Ayrıca virüsün yeni belirtileri arasında ishal de olabileceği uzmanlar tarafından belirtildi.

Tüm corona virüs hastalarında bütün belirtiler aynı anda görülmeyebiliyor. Ya da sadece bazı belirtiler gözlemlenebiliyor. Virüs sadece ateş, öksürük ya da bazen sadece ishal ile belirti gösterebiliyor. Sadece solunum sıkıntısı yaşayan korona virüsü vakalarının ise daha hızlı iyileştiğine dair bazı çalışmalar bulunuyor.

Son olarak ülkemizde korona virüsten 59 kişi hayatını kaybederken Fatih Terim ve Abdürrahim Albayrak gibi spor dünyasının önemli isimlerinde de corona virüs tespit edildiği açıklanmıştı. Koronavirüs için aşı çalışmaları ülkemizde de başlamışken Sağlık Bakanı Koca, Çin’den korona virüs tedavisinde kullanılan bir ilaç getirttiklerini ve yoğun bakımda tedavi altında olan hastalara uygulanmaya başladığını belirtti. Yoğun bakımda tedavi gören 2 hastanın iyileşerek taburcu olduğu da son bilgiler arasında. Ayrıca Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 26 hastanın iyileştiği haberini duyurmuştu.

Dün  yapılan Bilim Kurulu toplantısının ardından Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk okullarda uzaktan eğitimin 30 Nisan’a kadar devam edeceğini, eğitimdeki bir eksikliğin her zaman telafi edilebileceğini fakat bir çocuğun hastalığının telafisinin olmayacağını bu sebeple uzaktan eğitime devam edilmesi kararının alındığı açıklamıştı. Aynı zamanda bütün hazırlıkların yapıldığı belirtildi ve ailelerin müsterih olması istendi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı