Gündem

Son Dakika: Sokağa Çıkma Yasağı İlan Edildi

Son dakika haberiyle edinilen bilgiye göre Sokağa çıkma Yasağı ilan edildi. Koronavirüs ile mücadelede serbest dolaşımın kısıtlanmasının ardından Sokağa Çıkma Yasağı ilan edildi. 31 ilde sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Bu gece itibariyle 24.00’ten itibaren 2 gün sokağa çıkmak yasaklandı.

Koronavirüs’ün yayılmasını engellemek için alınan tedbirlere bir yenisi daha eklendi. Kişilerin birbiriyle olan temasının virüs açısından taşıdığı riskin artması üzerine sıkı tedbirler uygulanmaya başladı. Coronavirüs’ü kontrol altına alabilmek için son olarak Sokağa Çıkma Yasağı ilan edildi.

Sokağa Çıkma Yasağı Nasıl Olacak?

Koronavirüs nedeniyle sokağa çıkma yasağı ilan edilip edilmeyeceği merak konusuydu. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu korona virüsü salgınına ilişkin ‘Eğer bu tedbirlerle salgının önüne geçemezsek alacağımız en yüksek tedbiri alırız’ demişti.Birkaç  gün önce açıklamada Fahrettin Koca da aynı sorulara herkes kendi ‘Ohal’ini ilan etsin demişti. Fakat ‘evde kal’ çağrısına İstanbul’da yeterince uyulmadığı belirtilmişti.

Soylu konu ile ilgili ‘Sosyal izolasyon konusunda Doğu,Güneydoğu Anadolu şehirlerinde sıkıntı var, Anadolu şehirlerinde sıkıntı var. Ankara, İstanbul,İzmir’de ise şehir çekilmiş durumda. Tam sosyal izolasyon her zaman gündemimizde bugünkü tedbirleri karşılayamazsak tedbirleri artırabiliriz. Eğer tedbirlerle salgının önüne geçemeyeceğimizi düşünürsek en yüksek tedbiri alabiliriz’ şeklinde açıklama yaptmıştı.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı