Gündem

Son Dakika: Türkiye’de Coronavirüs Sebebiyle 1 Kişi Hayatını Kaybetti

Coronavirüs nedeniyle Türkiye’de ilk ölüm gerçekleşti. Sağlık Bakanı Koca ‘ Bir hekim olarak bir hastamı kaybettim’diyerek durumu açıkladı. Hayatını kaybeden kişinin bir erkek ve 89 yaşında olduğu belirtildi.

  • Toplamda 47 olan Coronavirüs vaka sayısı 51 kişi artarak toplam vaka sayısı 98 oldu.
  • Bakan Koca,Türkiye’nin kendini tümden yalıtması imkan dışıydı diye belirtti.
  • Solunum yolu ile bulaşan hastalığa temas  aradığı imkanı sunuyor şeklinde açıklama yaptı.
  • Virüs farklı yaş grupları üzerindeki etkisini gösteriyor diye ekledi.
  • Çocuklar ve gençler virüsü çabuk kapabiliyor ama ölüme neredeyse rastlanmıyor dedi ve ölüm oranı sanılanın altında diye ekledi.

Coronavirüs İle Mücadele İçin Alınan Son Önlemleri Hatırlayacak Olursak;

Mümkün olduğu kadar vatandaşların evden çıkmamaları ve temasa geçilen kişi sayısının asgaride tutulması gerektiği, yaşlılara ve kronik hastalara karşı temas konusunda dikkatli olunması gerektiği, yurtdışındaki vatandaşların Türkiye’ye dönmekte ısrarcı olmaması gerektiği, dayanışmanın en temel şartının araya mesafe koymak olduğu belirtildi. Diğer önemli hususlar ise şu şeklide açıklanmıştı;

Çok geçmeden normal hayatlarımıza dönüleceği, halkın sağduyusunun devlete güç verdiği,

Türkiye de ki tablonun diğer ülkelere göre daha iyi olduğu ve genel tabloya göre şanslı durumda olduğumuz vurgulanmıştı. Devlet tarafından yaşamı durdurmadan tedbir alındığı açıklanmış ve laboratuvar sayısının erken dönemde 16 ya çıkacağı ve bu sayının da en yakın zamanda bütün büyükşehirlerde çalışan laboratuvarlara dönüşeceğini belirten Koca, antijenden geliştirmiş kitinin ise tüm illere verilerek  hızlı sonuçlar almak niyetinde olunduğu belirtilmişti.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı