Gündem

Son Dakika: Türkiye’de Coronavirüs Sebebiyle Dördüncü Ölüm Gerçekleşti

Son Dakika: Türkiye’de coronavirüs sebebiyle 4. Kişi  hayatını kaybetti.

Coronavirüs nedeniyle Türkiye’de 4. ölüm gerçekleşti. Sağlık Bakanı Koca twitterdan durumu açıkladı. Hayatını kaybeden kişinin  85 yaşında bir kadın yaşında olduğu belirtildi.

191 olan vaka sayısı 359 oldu.

Coronavirüs İle Mücadele İçin Alınan Son Önlemleri Hatırlayacak Olursak;

Mümkün olduğu kadar vatandaşların evden çıkmamaları ve temasa geçilen kişi sayısının asgaride tutulması gerektiği, yaşlılara ve kronik hastalara karşı temas konusunda dikkatli olunması gerektiği, yurtdışındaki vatandaşların Türkiye’ye dönmekte ısrarcı olmaması gerektiği, dayanışmanın en temel şartının araya mesafe koymak olduğu belirtildi. Diğer önemli hususlar ise şu şeklide açıklanmıştı;

Çok geçmeden normal hayatlarımıza dönüleceği, halkın sağduyusunun devlete güç verdiği,

Türkiye de ki tablonun diğer ülkelere göre daha iyi olduğu ve genel tabloya göre şanslı durumda olduğumuz vurgulanmıştı. Devlet tarafından yaşamı durdurmadan tedbir alındığı açıklanmış ve laboratuvar sayısının erken dönemde 16 ya çıkacağı ve bu sayının da en yakın zamanda bütün büyükşehirlerde çalışan laboratuvarlara dönüşeceğini belirten Koca, antijenden geliştirmiş kitinin ise tüm illere verilerek  hızlı sonuçlar almak niyetinde olunduğu belirtilmişti.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı