Gündem

Spotify’dan Koronavirüs Desteği!

Koronavirüs etkilerini artırarak sürdürürken bu zor süreçte bir destek de Spotify’dan geldi. Pek çok konser, müzik festivali, etkinlik ve organizasyonun iptal olması çoğu sanatçıyı olumsuz etkiledi. Spotify da destek kapsamında bir bağış dönemi başlatıyor.

Önümüzdeki günlerde müzisyenler Soptify aracılığıyla profil sayfalarından bağış toplayabilecek.

Spotify'dan Koronavirüs Desteği!

Spotify Müzisyenlere Tam Destek Veriyor!

Korona virüs nedeniyle hemen hemen bütün müzisyenlerin konserlerini iptal ettiği şu günlerde pek çok müzisyen evden canlı yayınla konserler düzenleyeme başladı. Spotify ise bu zor süreçte müzisyenleri yalnız bırakmıyor. Bu seçenek ile sanatçılar müzikseverlerden bağış alabilecekler. Dinleyiciler istedikleri müzisyene istedikleri oranda bağışta bulunabilecekler. Bütün bağışlar müzisyene veya müzisyenlerin belirlediği organizasyonlara gidecek. Spotify herhangi bir pay almayacak.

Spotify'dan Koronavirüs Desteği!

Spotify’ın bağış kampanyasındaki bir diğer amacı ise Help Musicians, PRS Foundation ve Recording Academy’s MusiCares gibi kuruluşlara abonelerini bağış yapması için teşvik etmek. Spotify bağışların 10 milyar dolar seviyelerinde olacağını taahhüt etti.

Kazandıkları paranın büyük oranını konserlerden kazanan müzisyenlerin bu seçenek ile mutlu olacağı tahmin ediliyor.

Spotify'dan Koronavirüs Desteği!

Spotify’dan Müzik Endüstrisi İçin Girişim

Spotify durumu “Corona virüsü pandemisi, Spotify sanatçılarını derinden ve olumsuz yönde etkiliyor. Biz de bu yaratıcı topluluk için nasıl destek olabileceğimizi düşündük. Spotify, müzisyenleri hayranlarıyla bir araya getirmekte önemli bir rol oynasa da, birçok gelir kaynağı bu kriz nedeniyle tamamen kesintiye uğradı veya durduruldu.”şeklinde açıkladı.

Spotify'dan Koronavirüs Desteği!

Amazon Music, Facebook, ve YouTube Music gibi platformlar da müzisyenleri desteklemek için MusiCares gibi kuruluşlarla anlaşmalar yaptı. Bu sayede bağışların bir bölümü müzisyenlere, bir bölümü prodüksiyon ekiplerine ve diğer müzik sektörü çalışanlarına maddi konuda destek sağlayacak. Şimdilik bu kampanyanın ne zaman başlayacağı henüz bilinmiyor.

Spotify'dan Koronavirüs Desteği!

Son olarak Siri gibi sanal bir asistanla çalışma özelliği getiren Spotify,gelen özellik ile kullanıcılarına Hey Siri! diyerek şarkı açma,şarkıyı değiştirme,şarkının sesini açma ve kısma seçeneği sunmuştu. Sesli komut sistemi ile özellikle otomobil kullanıcılarının işini kolaylaştıran Spotify böylece Spotify dünya üzerinde her otomobilde en fazla dinlenen platform olmayı amaçlıyor.

Spotify'dan Koronavirüs Desteği!

Spotify’ın yeni bağış girişimi de koronavirüs nedeniyle ‘evde kal’ çağrısına destek olan ve tüm konserlerini iptal edip evlerinden canlı yayınla konser veren müzisyenler için oldukça iyi bir seçenek olarak görünüyor. Evde vakit geçirilen şu süreçte müzik platformları da büyük önem kazandı. Bu sebeple Spotify’ın bu bağış girişimi ilgi göreceğe benziyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı