Gündem

Süleyman Soylu’nun İstifası Kabul Edilmedi!

Süleyman Soylu yaptığı hatadan dolayı İçişleri Bakanlığı görevinden istifa etti ancak Cumhurbaşkanı tarafından istifası uygun bulunmadı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ülkemizde hızla yayılan korona virüse karşı gerekli önlemlerin alınacağını duyurmuştu. Bilim Kurulu’nun önerileri ile 31 ile giriş çıkış yasağı getirilmişti. 10 Nisan Cuma günü akşam saatlerinde İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamayla giriş çıkış yasağı olan 31 ilde hafta sonu sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Bu haber üzerine vatandaşların birçoğu sokağa dökülmüş, yiyecek almak için birbirini ezmişti. 10 Nisan gecesi yaşanan olaylar ve görüntüler sonrası sosyal medyada büyük tepki toplayan olay ile korona virüsün yayılmasının engellenmesinin aksine daha yayılacağı iddia edilmişti.

Bakan Soylu Hatasını Kabul Etmişti

Soylu dün yaptığı açıklamada hatasını kabul ettiğini açıklamıştı. Diğer ülkeler gibi yanlış önlem almak istemediklerini, virüsün yayılmasını durdurmak istediklerini söyleyen Soylu, durumun böyle olacağını düşünemediğini de sözlerine eklemişti.

Tepkilerin çığ gibi büyümesi üzerine daha fazla dayanamayıp istifasını Cumhurbaşkanı’na taşıdı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın istifayı uygun görmediği ve Soylu’nun görevine devam edeceği açıklandı. İletişim Başkanlığı’ndan yapılan açıklamalar şu şekilde;

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı