Gündem

Tahran – İstanbul Uçağında Corona Virüsü Şüphesi!

Corona Virüsü Türkiye’ye adım adım yaklaşıyor. İran ve Irak’ta hızla artan vakalar neticesinde Türkiye, İran ile sınır kapılarını kapatmış ve uçuşları durdurmuştu. Tahran’dan gelen THY uçağında da Corona Virüsü ile enfekte olan hastaların bulunduğu söylentisi, İstanbul’a inecek olan uçağın Ankara’ya yönlendirilmesine sebep oldu. 

Tahran Uçağı Koronavirüs Paniği Yüzünden Acil İniş Yaptı

Corona Virüsü İran tarafından belirtilen resmi rakamlara göre 61 kişiye bulaştı. 15 kişinin ölümüyle sonuçlanan bu süreçte Türkiye de dahil olmak üzere pek çok ülke İran’la olan sınır kapılarını kapattı. Ardından virüsün Irak’ta da tespit edildiğinin öğrenilmesi Türk halkı üzerinde büyük panik yarattı. 

Tahran – İstanbul Uçağında Corona Virüsü Şüphesi!

Tahran’dan İstanbul’a uçmakta olan TK879 sefer sayılı uçağın Corona Virüsü şüphesi sebebiyle Ankara’ya yönlendirildiği öğrenildi. TC-LOE kuyruk tescilli A330-300 tipi uçak 10:45 sularında Esenboğa Havalimanı’na indi. 132 yolcunun geniş çaplı taramadan geçirildiği ve havaalanında olağanüstü hal ilan edildiği bildirildi. Yapılan tarama sonucunda uçakta yer alan 17 yolcunun ateşinin normalden yüksek çıktığı belirtildi.

İran ile sınır kapıları kapatılıp uçuşlar durdurulsa da İran’da kalmış olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Türkiye’ye geri dönmelerine izin verilmişti. Şu an için kesinleşen bir bilgi bulunmasa da Corona Virüsü taşıdığı şüphesiyle karantina altına alınan yolcuların da Türk olduğu düşünülüyor. Konu üzerine yapılan incelemeler devam ediyor. 

Uçaktaki 132 Yolcu ve Mürettabat Karantina Altına Alındı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yapılan açıklamaya göre Tahran – İstanbul uçağında bulunan 132 yolcu ve mürebbat 14 gün boyunca karantina altında tutulacak. Yolcular Zekai Tahir Burak Hastanesi’ne götürülecek ve alınan numuneler taranacak.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı