Gündem

TBMM’de ‘Ölüm Sayıları Doğru Değil’ Tartışması Çıktı

Koronavirüs salgını devam ederken her gün ölüm ve vaka sayıları hakkında insanları bilgilendirmek için açıklamalar sürüyor. Bu noktada siyaset gündeminde de yer edinen koronavirüs ölüm sayıları üzerinden bazı tartışmalar meydana geliyor. TBMM’ye taşınan yeni tartışma AKP ile CHP arasında meydana geldi. CHP’li milletvekilleri ölüm sayılarının gerçeği yansıtmadığını iddia etti.  

TBMM Genel Kurulu’nun toplanmasının ardından salgın hakkında alınan önlemler milletvekilleri arasında çeşitli tartışmalara neden oldu. Bu süreçte yaşanan tartışmalar üzerinden mecliste bir uyarı yapıldı. Milletvekilleri ‘Hepimiz oldukça kritik bir dönemde geçiyoruz. Bu sebeple daha dikkatli olmak zorundayız. En ufak bir ihmal bile pek çok ölüme neden olabilir. Arkadaşlarımız arasında sosyal mesafenin korunmasına dikkatli davranalım.’ Denilerek uyarıldılar.

Ölüm Rakamları Birbirlerini Tutmuyor İddiası

CHP Ankara Milletvekili Murat Emir tarafından koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden vatandaşların sayısı yeniden ele alındı. Test yapılan ve sonuç kesinleşen vakalar olduğu gibi test yapılmadan hayatını kaybeden ancak koronavirüs belirtileri olmasına rağmen farklı ölüm nedenleri girilerek defnedilen vatandaşların olduğu iddia edildi. 31 Mart tarihine kadar  300 defin işleminin bulaşıcı hastalık tanısıyla yapıldığı belirtildi.

Muhalefet tarafından ortaya atılan iddialar karşısında Ak Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin yeni bir açıklamada bulundu. Sağlık Bakanının bu süreçte şeffaf ve özverili bir çalışma gösterdiğini ve ortaya atılan iddiaların gerçeği yansıtmadığını dile getirdi. Tüm bu ithamların suç kapsamına girildiğinin altı bir kez daha çizildi. İki taraf arasında yaşanan tartışmaların yankıları hala sürüyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı