Gündem

Tekirdağ İçinde Toplu Ulaşım Yasaklandı

Ülkemizde hemen hemen her gün corona virüs sebebiyle yeni önlemler alınmaya devam ediyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün itibari ile alınan yeni önlem paketini Türk vatandaşlara açıklamıştı. Alınan bu önlemler ülke çapında sınırlı kalmıyor. Bu kapsamda Tekirdağ valiliği il içerisinde tüm şehir ve mahalleler arasında olan bütün toplu ulaşımı bugün itibari ile durdurdu.

Cumhurbaşkanı geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada her ilde İl Pandemi Kurulu’nun oluşturulacağını duyurmuştu. Buna corona virüs kapsamında il bazında alınması gereken kararlar İl Pandemi Kurulu’nda görüşülüp karara bağlanacak. İl Pandemi kurulunda, garnizon komutanı, il belediye başkanı, il emniyet müdürü, il sağlık müdürü, il jandarma komutanı ve üniversite rektörleri bulunabilir. Bugün itibari ile toplanan Tekirdağ İl Pandemi Kurulu’nda bazı kararlar alındı. Alınan kararları şöyle sıralayabiliriz;

  • Tekirdağ ili sınırları içerisinde 15 gün boyunca pazar alışverişlerinin yapıldığı günler haricinde mahalleler ve ilçeler arası bütün toplu ulaşım durduruldu.
  • Tekirdağ, zorunlu ihtiyaçlar ve izne tabii olan ticari faaliyetler dışında giriş ve çıkışları kapatılan 30 büyükşehirden biri olmuştu. Bu kapsamda şehre giriş ve çıkışlarına izin verilen hiçbir ticari araç yasalar kapsamında zorunlu kılınan dinlenme süreleri hariç şehir içi hiçbir yerde duraksama yapamayacak.

Ulaşım kapsamında alınan önlemler ışığında 30 büyükşehir ve Zonguldak iline olan giriş çıkışlar istisnalar dışında kapatılmıştı. Bu şehirlerde bulunup şehir dışına çıkmak isteyen vatandaşlar e-devlet üzerinden başvurup seyahat izin formu doldurmaları gerekir. Doldurulan bu forumlar Seyahat İzni Denetleme Kurulu tarafından denetlendikten seyahat yapmasında engel görülmeyen kişilere seyahat izin belgesi verilir. Seyahat izin belgeleri dışında bahsi geçen şehirlere sadece temel ihtiyaç maddesi götüren araçlar ve izin alan ticari araçlar giriş çıkış yapabilecek.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı