Gündem

Terhis Olacak Askerlere Kötü Haber!

2019 yılında askere alınan ve terhis olmak üzere olan askerler için kötü haber verildi. Bir süredir koronavirüsle mücadele devam ediyordu. Bu noktada salgını büyümemesi ve askerde bulunan kişilerin salgından etkilenerek daha büyük salgına neden olmamaları için alınan önlemler kapsamında terhis tarihlerinin bir ay süreyle ertelenmesine karar verildi. Nisan ayı içerisinde 53 bin askerin terhis edilmesi bekleniyordu. Süreç içerisinde terhis olacak gençlerin bir süre daha askeriyede kalmaları beklendi.

Hulusi Akar Açıklamalarda Bulundu

askerlik

2019 yılında askere alınan ve Nisan ayı içerisinde terhis olması beklenen tam 53 bin kişinin olduğu belirlendi. Yapılacak terhis işlemleri sırasında uzun süredir gündemden uzak olan askerlerin aileleri ile kavuşmaları sırasında virüse yakalanabilecekleri belirlendi.

Alınan önlemler neticesinde Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar açıklamalarda bulundu. Bir süredir planlanan ve alınan önlemlerin açıklanacağı toplantının düzenlenmesinin ardından yetkililer tarafından alınan önlemlere yer verildi.

Askerlerin sağlığının düşünülmesi, virüsün tüm kışlaya yayılmasının engellenmesi ve salgının kontrolden çıkmasının engellenmesi için yetkililer tarafından 7 gün 24 saat boyunca risk değerlendirilmesi yapılıyor. Virüsün TSK içerisine girmesi ve yayılması halinde orduya büyük zarar verebileceği düşünülüyor. Bu noktada Nisan ayında terhis edilmesi beklenen askerlerin kışla içerisinde bir ay daha tutulmasına ve böylece dışarıda salgının kontrol altına alınmasına karar verildi.  

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı