Gündem

THY 19 Mayıs İçin Yeni Bir Uçuş Planlıyor! Uçuşun Neden Oldukça Anlamlı!

Salgın nedeniyle bu yıl 19 Mayıs Gençlik ve Spor kutlamalarının aktif olarak yapılamayacağı, toplu etkinliklerin gerçekleştirilemeyeceği ifade edildi. Bu özel günde bazı etkinliklerle yine de coşkulu bir kutlamanın gerçekleştirilmesi bekleniyor.

Türk Hava Yolları attığı adımla birlikte bu süreci en verimli şekilde kutlamak için bir uçuş planlaması yaptığını açıkladı. 23 Nisan tarihinde de harekete geçmiş ve gökyüzünde ay yıldız çizerek bir uçuş gösterisi yapmıştı. Pek çok kişi büyüleyici uçuşu internet ortamında izlemişti. Bunun ardından 19 Mayıs’ta nasıl bir uçuş yapılacağı merak konusu olmuştu. Bunun üzerine Samsun’a tarihi bir uçuşun gerçekleştirilmesi bekleniyor.

Özel Uçuş Heyecanla Bekleniyor

Türk Hava Yolları tarafından konu hakkında yazılı bir açıklama yapıldı. Bu açıklamaya göre milli mücadelenin başladığı şehir olan Samsun için bir uçuş seferinin düzenlenmesi bekleniyor. 19 Mayıs sabahı sefer İstanbul’dan başlayacak ve Samsun ilinde son bulacak. TK-1919 sefer sayılı uçuşun kaptan pilotu da belli oldu. Selin Sevimli olacakken ikinci pilot ise Doğukan Demir olarak belirlendi. Bu tarihi sefer vatandaşların evinden de keyifli bir şekilde izlenebilecek. www.tarihiyolculuk.com üzerinden hatıra biletleri oluşturarak bu süreçte bir hatıra bırakabilirsiniz. Sosyal medya hesapları üzerinden de paylaşım yapılabilecek. 101 yıl sonra milli mücadelenin yeniden hatırlanacağı bir etkinlik olması bekleniyor. Şimdiden pek çok kişinin heyecanla beklediği öğrenildi.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı