Gündem

THY 5 Şehir Hariç Tüm Yurtdışı Uçuşlarını Durduruyor

Türk Hava Yolları koronavirüse karşı alınan önlemlere bir yenisini daha ekledi. En son 46 ülkeye daha uçuş yasağı getirilmişti. ürk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, 5 şehir hariç tüm Yurtdışı uçuşlarının durdurulacağını açıkladı.

Karar 27 Mart tarihinden itibaren uygulanacak.

Toplamda 68 ülkeye uçuş yasağı getirilmişti ancak koronavirüs önlemleri kapsamında tedbirler artırıldı. 126 ülkede 316 şehire uçuş yapan THY’nin 5 şehir hariç uçuşlarını durdurması koronavirüsün ciddiyetini ortaya koyuyor. Kararın 27 Mart tarihinden itibaren uygulanmaya başlanacağı açıklandı.

Amerika- New York veWashington, Rusya-Moskova, Çin özel yönetim bölgesi  Hong Kong Etiyopya’nın başkenti  Addis Ababa haricinde tüm uçuşlar durduruldu.

THY 5 Şehir Hariç Tüm Yurtdışı Uçuşlarını Durduruyor

Koronavirüs İle İlgili Alınan Son Tedbirler

THY 5 Şehir Hariç Tüm Yurtdışı Uçuşlarını Durduruyor
  • Dün itibariyle önce berber, kuaför ve güzellik salonları kapatılmış ardından lokanta ve restaurantların da kapanması sadece paket servisi yapılabilmesi kararı alınmıştı. 65 yaş ve üstünün evden çıkması ve asker uğurlamaları da yasaklanmıştı. Aynı şekilde Tarım ve Orman Bakanlığı’nca mangal ve piknik yapmak da yasaklanmıştı. Öncesinde de Avm ve lokantalar hariç tüm mekanlar kapatılarak serbest dolaşım kısıtlanmıştı. Kronik hastaların da evden çıkması kısıtlandı. 65 yaş ve üstünün dışarı çıkma yasağına bir istisnai madde eklendi, maddeye göre kişiler eczacı ve sağlık personeli olması dahilinde evden çıkabilecek.
  • Nargile cafe, kıraathane, internet cafeler ve konser salonları, taziye evleri, tiyatro, sinema, düğün salonları, gösteri merkezleri, hamam, kaplıca ve masaj salonları, spor merkezleri kapatılmıştı.
  • Sivil toplum kuruluşları ve vakıfların toplantıları da ertelendiği gibi
  • bir öncekiaçıklamaya göre de gece kulüpleri, diskotek gibi eğlence mekanlarının da kapatılması kararı alınmıştı.
  • Pek çok şehirde belediyeler aracılığıyla ‘evde kal’ anonsu yapılarak halkın evde kalması için çağrılar ve uyarılar yapılmaya devam ediliyor.
  • Ayrıca yurtdışından tahliye edilmeye başlanan 3 bin 358 öğrencinin de Samsun ve Sakarya’da belirli yurtlarda karantina altına alınmaya başlandığı biliniyor. Öncesinde de 2 bin 807 kişi yurtdışından tahliye edilip İstanbul ve Kocaeli’nde yurtlarda karantinaya alınmıştı.Bu tahliyelerin ardından ise 27 Mart itibariyle 5 şehir hariç bütün uçuşlar durdurulacak.
Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı