Gündem

THY ABD Tahliye Sefer Ücretlerini Açıkladı

Koronavirüs salgını nedeniyle Türkiye yurt dışı uçuş seferlerini kapatmıştı. Alınan tedbirler kapsamında bu karar sonucunda kısa süreli çeşitli sebeplerle ABD’ye giden pek çok vatandaşın ülkede kaldığı öğrenildi. Sürecin uzamasının ardından gelen talepler doğrultusunda pek çok vatandaşın ülkeye geri dönmek istediği ve çeşitli mağduriyetlerin ortaya çıktığı belirlendi.

Hükümet tarafından alınan bir karar sonrasında bir kereye mahsus olmak üzere ABD’ye bir tahliye uçuşunun düzenlenmesine karar verildi. Türk Hava Yolları tarafından yapılacak tahliye uçuşu için tüm hazırlıklar tamamlandı. Ülkenin üç kentinden yapılacak olan uçuşlar sonucunda pek çok vatandaşın yurda getirilmesi bekleniyor. Getirilen kişiler 14 gün boyunca devlet koruması altında karantinaya alınacaklar. 23 ve 24 Nisan tarihlerinde yapılacak uçuşlar sonrasında sosyal medyada çeşitli tartışmalar meydana gelmeye başladı.

Yapılacak tahliye uçuşunun ücretlerinin fahiş fiyatlardan satışa sunulacağı ve bu noktada durumdan faydalanacağına yönelik bazı tartışmaların gündeme gelmesi üzerine Türk Hava Yolları konu hakkında bir açıklamada bulundu.

Yapılacak Uçuşun Bilet Fiyat Aralıkları Açıklandı!

thy

Tartışmaların büyümesi üzerine Türk Hava Yolları resmi internet sitesi üzerinden bir açıklamada bulundu. Sabit fiyat uygulamasının öngörüldüğünün altı özellikle çizilirken bilet fiyatlarının 799 ile 899 dolar arasında olması bekleniyor.

Sosyal medyada 20 Mayıs 2020 tarihinde de yeni seferlerin düzenleneceğine dair çeşitli uçuş bilgi görüntülerinin paylaşılması üzerine Türk Hava Yolları durumu yalanladı. Böyle bir tahliye sefer planlamasının olmadığı ve paylaşılan görüntülerin gerçeği yansıtmadığının altı bir kez daha çizildi.  

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı