Gündem

THY ABD’ye Özel Sefer Düzenleyecek! Beklenen Tarihler Açıklandı

Koronavirüs salgınının dünyanın pek çok bölgesinde etkisini hissettirmesi dikkat çekmişti. Bu noktada ABD’de artan ölüm ve vaka sayıları ülkede yaşayan ya da kısa süreli olarak bölgede bulunan pek çok Türkiye vatandaşını da endişeye sürükledi. Alınan karar sonrasında sınırlı süre için ABD’ye giden ancak yasak çıktıktan sonra geri dönemeyen vatandaşlar için bir uçak seferinin düzenlenmesi bekleniyor.  

Türkiye Washington Büyükelçiliği tarafından konu hakkında bir açıklama yapılmıştı. Geçici olarak ABD’de bulunan ve kısa süreli vize işlemleriyle ülkeye giden Türk vatandaşlarının akıbeti belirlenmiş oldu. Turistler, işçiler, iş görüşmesine gidenler ve öğrenciler için alınan ortak karar neticesinde Türk Hava Yolları tarafından bir sefer düzenlenmesine karar verildi. Yapılacak olan seferlerin tarihleri de açıklandı.

Ülkeye dönmek isteyen vatandaşlar için 23 Nisan tarihinde Washington DC ve Los Angeles’tan, son olarak ise 24 Nisan tarihinde New York’tan bir sefer düzenlenmesine karar verildi. Ülkeye dönmek isteyen vatandaşlardan bilet satış öncesinde ya da daha önceki bir zaman diliminde 14 gün boyunca karantinada kalmayı kabul edecekleri bir yazılı izin kağıdının alınması bekleniyor.

Bilet Satışları Ne Zaman Yapılacak?

thy abd

Bilet satışları için detaylar açıklanmadan önce halihazırda ülkede koronavirüs tedavisi gören ya da daha önce tanı konmuş ancak durumu iyi olan kişilerin uçağa kesinlikle kabul edilmeyecekleri özellikle belirtildi.

Biletlerin satış detayları hakkında önümüzdeki günlerde açıklama yapılacak. Bölgedeki Türk vatandaşlarının belirlenen 3 uçuştan birine bilet almaları gerekiyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı