Gündem

THY Bilet Satışına Başladı! Hangi Ülkelere Bilet Alınabilir?

THY normalleşme süreci içerisinde yeni uçuş planını hazırladı. Haziran ayında uçuşların belirli noktalar için açılacağı belirtildi. Öncelikli olarak iç hatlarda uçuşların açılması gerektiğine vurgu yapıldı. Bunun ardından 12 Haziran tarihinden itibaren yurt dışında bazı noktalara da uçuşların başlayacağı ifade edildi.

Sağlık Bakanlığı, Bilim Kurulu, ulaştırma Bakanlığı tarafından alınacak ortak kararların bu süreçte etkili olması bekleniyor. Bunun üzerine salgının kontrol altına alınmış olmasıyla iç hat seferlerinin 28 29 Mayıs tarihlerinde başlaması planlamalar arasında yer alıyor.

Bu süreçte uçuşlar için kesin tarihler belli olmadı. Ancak 10 15 nokta için bilet satışları başladı.

İlk Dış Uçuşlar Nereye Yapılacak?

Yapılan uçuş planı çerçevesinde ilk etapta İskandinav ülkeler, Avusturya, Almanya, Güney Kore ve Japonya için uçuşlar başlayacak. Bu süreçte vaka sayısının az olduğu ve ülkede kontrolün hakim olduğu lokasyonların seçildiğinin altı bir kez daha çizilmiş oldu. Amerika, İngiltere, İspanya ve İtalya gibi lokasyonlar içinse hala tehlikeli olduğu gerekçesiyle henüz bir planlama yapılmadı.

Uçaklarda bu süreçte bazı önlemler alınacak. Görevliler ekipmanlarla birlikte hizmet verecek. Kısa uçuşlar için bir süreliğine ikram dönemi kapatıldı. Ancak uzun uçuşlarda paketli olmak şartıyla hala devam edecek. Havalimanlarına girişte ateş ölçümünün yanı sıra sağlık karnesi uygulamasının başlatılması da gündeme geldi. Havacılık alanında salgının etkilerinin yaklaşık 2 3 yıl kadar devam edeceği ve hayatın buna göre planlanacağı düşünülüyor.  

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı