Gündem

THY İç Hat Seferlerinde Yan Koltuğu Boş Bırakacağını Açıkladı

Corona virüs önlemleri her geçen gün alınmaya devam ediliyor. Bu süreçte sosyal mesafenin korunması için Türk Hava Yolları yeni tedbirler aldığını açıkladı. Virüsün yayılmasını engellemek için yurt dışı seferlerinin tamamen iptal edildiği açıklanmıştı.

Yut içerisinde virüsün yayılmasını engellemek adına yeni önlemler alındı. Pek çok iç hatlar uçak seferi iptal edildi. Sadece belirli lokasyonlara özel uçuşlar gerçekleştiriliyor. Bu süreçte İstanbul Yeni Havalimanı ve Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan kalkan uçaklar belli ülkelere seyahat ediyorlar.

Yan Koltuklara Yolcu Alınmayacak

Yapılacak iç hatlar uçuşlarında yolcuların izin belgesi alması zorunlu kılınıyor. Yapılan açıklamalarda izin belgesi olmayan yolcuların uçağa kesinlikle alınmayacakları belirtiliyor. İzin belgeleri olan yolcular isterlerse seyahat acentelerinden ya da bilet satış ofislerinden izin belgelerini göstererek  alabilecekler. İzin belgesi tam olan vatandaşlar Türk Hava Yolları’nın çağrı merkezi üzerinden de bilet alabilecekler.

İç hat seferleri uygulanırken mümkün olduğunca az kişiye bilet satışı gerçekleşecek. Satılan koltukların yanı boş bırakılacak. Sosyal mesafeye önem verilecek. Bu sayede virüsün yayılma hızı azaltılacak. Mümkün olduğunca az sefer düzenlenmesi bekleniyor. İç hatlar seferi bu süreçte İstanbul, Ankara, Trabzon, Erzurum, Van, Diyarbakır, Malatya, Gaziantep, Kayseri, Konya, Adana ve İzmir illeri için yapılacak. Alınan tedbirlerin bu noktada corona virüs salgınıyla mücadelede oldukça etkili olabileceği belirtiliyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı