Gündem

THY Kesinleşen Uçuş Takvimini Açıkladı

Koronavirüs salgını nedeniyle önlem almak amaçlı THY son dönemlerde uçuşların kapatılacağını belirtmişti. Bunun ardından yaklaşık bir buçuk ay önce uçuşların kapatılması merak konusu oldu. Uçuşların ne zaman açılacağı konusunda son günlerde özellikle normalleşme ile birlikte hava yolu şirketleri yeni uçuş planlarını belirlemeye başladılar. Bu planlar çerçevesinde Türk Hava Yolları kesin uçuş tarihlerini açıkladı.

Bir süredir Mayıs ayının sonunda uçuşların yeniden başlaması gündemdeydi ancak kesin bir tarih verilmemişti. Bunun üzerine beklenilen açıklamayı Türk Hava Yolları yaptı. İç hat ve dış hat seferlerinin Haziran ayında kesin olarak başlaması bekleniyor.

Haziran Ayında Seferler Başlıyor

Türkiye’de normalleşme adımları atılmaya başlandı. Bunun üzerine gözler sefer yasaklarına çevrildi. Türk Hava Yolları tarafından yapılan son açıklamalarla birlikte iç hat seferlerinin 4 Haziran tarihinde başlaması bekleniyor. Bununla birlikte dış hat seferlerinin de 10 Haziran tarihinde başlayacağı bilgisi paylaşıldı.

İç hat seferlerinin eski düzende devam etmesi beklerken bununla birlikte 10 Haziran’da başlayacak olan dış hatlar seferlerinin kontrollü ve kademeli olarak gerçekleştirilmesine karar verildi. İleri tarihte alınan biletler için bu süreç içerisinde seferlerin geçerli olacağının altını çizen yetkililer, biletlerinin ücretini iade almak isteyenler için de bir ay içerisinde sürecin tamamlanmış olacağını belirttiler. Yakın zamanda uçuşların tarihlerle birlikte açıklanması bekleniyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı