Gündem

THY Uçuşlarının Başlama Tarihi Tedbirler Kapsamında Uzatıldı!

Koronavirüs salgınının kontrol altına alınması konusunda çalışmalar hız kesmeden devam ederken son dönemlerde umut vaat eden gelişmeler yaşanmaya başladı. Mayıs sonu itibari ile birtakım normalleşmelerin yaşanmasının beklendiği öğrenildi. Alınan koruyucu tedbirler kapsamında yurt içi ve yurt dışı uçak seferlerinin durdurulmasına karar verilmişti. Pek çok ilde giriş ve çıkışların kapatılmasıyla birlikte yasakların ne zaman kalkacağı merak konusu olmuştu.

Türk Hava Yolları tarafından salgının yayılmasını engellemek için durdurulan uçuş seferleri en son 1 Mayıs tarihine kadar ertelenmişti. Bugün alınan yeni kararlar neticesinde uçuşların başlaması için yeniden uzatıldığı belirtildi.

28 Mayıs Tarihine Kadar Uçuş Yok!

Salgın hakkında olumlu gelişmelerin yaşanmasının rehavete sebep olmaması için alınan tedbirlerin sıkı bir şekilde Mayıs ayının sonuna kadar devam ettirilmesi amaçlanıyor. Bu süreç içerisinde THY tarafından alınan kararla birlikte uçuşların başlama tarihinin 1 ay daha uzatıldığı açıklandı.

THY’nin resmi internet adresi üzerinden yayınlanan açıklamalara göre iç ve dış hat uçuşlarının başlama sürecinin 28 Mayıs 2020 tarihine kadar duyurulduğu açıklandı. Bu açıklama sonrasında iç haf seferlerinin başlama tarihi bir ay daha uzatılmış oldu. Dış hat uçuşları için 20 Mayıs tarihi hedef gösterilirken bu açıklamayla bir hafta daha uzatıldığı belirlendi. Mayıs sonunda alınan yeni tedbirlerle birlikte uçuşların kontrollü olarak başlatılması planlanıyor.  

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı