Gündem

TOKİ Kura Çekiliş Tarihleri Açıklandı

TOKİ Kura çekilişi 2020 yılının Ocak ayında yeni başvurulara kapandı. O günden itibaren vatandaşların heyecanı ve meraklı bekleyişi artarak devam ediyor. 100 Bin Sosyal Konut Projesi olarak adlandırılan projede yer alan evler depreme dayanıklı, mahalle kültürüne saygılı ve yatay mimari göz edilerek inşa edilecek. Şu an inşa sürecinde olan konutlar için kura çekilişi gerçekleştirilecek. Son dakika gelişmesi olarak yapılan açıklamada tüm il ve ilçelere dair kura çekiliş tarihleri duyuruldu.

TOKİ kura çekilişi tarihi uzun bir süredir büyük bir heyecanla bekleniyordu. Uygun bir fiyata ev sahibi olma hayali kuran vatandaşlar tarafından devamlı olarak TOKİ 2020 kura sonuçları açıklaması bekleniyordu. Çekilişlerin Şubat ayında gerçekleştirileceği açıklansa da hangi gün gerçekleşeceği henüz belirlenmemişti ve bu durum kafada soru işareti yaratıyordu. Nihayet 100 Bin Sosyal Konut Projesi kapsamında çekilecek olan ilk kuranın İzmir Karabağlar Projesi için gerçekleştirileceği duyuruldu. Yapılan açıklamada yer alan bilgilere göre ilk olarak 24 Şubat’ta İzmir Karabağlar Projesi için kura çekilişi gerçekleştirilecek.

TOKİ Kura Çekiliş Tarihleri Açıklandı

TOKİ İstanbul Kurası Çekiliş Tarihleri

TOKİ 100 Bin Sosyal Konut Projesi kapsamında İstanbul’dan pek çok başvuru yapıldı. Büyük ilgi gören 3 projedeki 10 bin konut için ilk kura 16 Mart Pazartesi günü gerçekleştirilecek. Tuzla’da yer alan 5 bin 750 konut için gerçekleştirilecek olan ilk kuraya 117 bin 650 kişi tarafından başvuruda bulunulmuştu.

Kura çekiliş tarihleri Arnavutköy Projesi için 18 Mart, Başakşehir Projesi için de 20 Mart olarak belirlendi. Gerçekleştirilecek olan çekilişte Arnavutköy’de toplam 3 bin 750, Başakşehir’de ise 500 konut yer alıyor.

TOKİ Kura Çekilişi Tarihleri

Diğer TOKİ Kura Çekilişi Tarihleri ise şu şekilde belirlendi:

Diyarbakır Yenişehir Projesi 2 Nisan, Batman Merkez Projesi 3 Nisan, Adana Sarıçam Projesi 27 Mart, Trabzon Merkez Projesi 7 Mayıs, Konya Selçuklu Projesi 5 Mart, Sakarya Adapazarı Projesi 10 Mart, Kocaeli İzmit Projesi 11 Mart, Antalya Merkez Projesi 25 Mart, Şanlıurfa Eyyübüye ve Karaköprü Projeleri 1 Nisan, Van Erciş Projesi 9 Nisan, Elazığ Projeleri 14 Nisan, Malatya Projeleri 15-16 Nisan, Samsun İlkadım ve Canik projeleri 30 Nisan, Edirne Lalapaşa ve Merkez projeleri 7 Mayıs, Erzurum Merkez Projesi 18 Mayıs, Manisa Köprübaşı, Akhisar ve Salihli projeleri 19 Haziran, Ordu projeleri 27-28 Mayıs, Konya Ereğli ve Beyşehir projeleri 30 Haziran.

100 Bin Sosyal Konut Projesi kapsamında yapılacak olan tüm çekiliş tarihleri TOKİ resmi internet sitesi üzerinde yer alıyor. 

TOKİ Rekor Başvuru Aldı

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından yapılan açıklamaya göre 100 bin yeni sosyal konut projesine rekor sayıda başvuruda bulunuldu. Toplam 1 milyon 211 bin 518 kişi tarafından 2020 Toki kura çekilişine katılım sağlandı. 

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı