Gündem

TOKİ’nin İstanbul Tuzla Kura Çekimi Yapılıyor

TOKİ (Toplu Konut İdaresi Başkanlığı) “100 Bin Yeni Sosyal Konut Projesi” adı altında İstanbul’da 10 bin konut inşa edecek. Dün 10 bin konut için Tuzla etabıyla başlayan kura çekimi 2+1 şeklinde 4.025 konut için bugün de devam ediyor.

Sosyal konutlar başvurusu yapanlar, TOKİ’nin sosyal medya hesapları aracılığıyla canlı olarak kura çekimini takip edebilecek. Konut almaya hak kazananlar isim listelerini görüntüleyebilecek.

TOKİ İstanbul Tuzla Kura Çekimi Saat Kaçta?

TOKİ İstanbul Tuzla’da 4 bin 25 konut inşa ediyor. İnşa edilen konutların kurası 16 Mart tarihinde başladı. Kazananların isimleri canlı yayın yapılarak duyurulacak. Kura çekilişine 17 Mart’ta da saat 09:00 itibariyle devam ediliyor. Kura çekimleri Arnavutköy’de yapılan 3 bin 750 konut için 18-19 Mart’ta, Başakşehir’de inşa edilen 500 konut için 20 Mart’ta yapılacak. Kuralar noter huzurunda gerçekleştirilecek. Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın Twitter, Facebook ve Youtube gibi sosyal medya hesaplarından da  canlı olarak yayınlanacak.

TOKİ'nin İstanbul Tuzla Kura Çekimi Yapılıyor

TOKİ Yatay mimari tasarımıyla, öncelikli İstanbul olmak üzere 81 ilde 2+1 ve 3+1 şeklinde 100 bin sosyal konut yapıyor. Yeni yapılan konutlar için kuralar 24 Şubat’ta başladı. Kura çekimine İstanbul’da devam ediliyor. İstanbul’da öncelikle Tuzla ilçesinde yapılacak 5 bin 750 konut için kura çekiliyor ve canlı olarak yayınlanıyor. TOKİ İstanbul’da Tuzla, Arnavutköy ve Başakşehir ilçeleri için yapacağı toplamda 10 bin adet konut için 5 gün boyunca çekilişe devam edecek.

TOKİ Kura Sonuçları Nasıl Öğrenilir?

TOKİ’nin yaptığı konutlar için kura sonuçları yalnızca TOKİ’nin sosyal medya hesaplarında yayınladığı canlı yayın ile takip edilebilir. İstanbul’da Tuzla ilçesindeki konutlar için “diğer alıcı adayları” kategorisi için başvuru yapan 2+1 nitelikli konutların hak sahiplerinin belirleneceği kura hala devam ediyor. TOKİ web sayfası http://talep.toki.gov.tr/ ziyaret edilerek başvuru listeleri ve kura sıra numaraları görüntülenebilir.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı