Gündem

Trivago’dan Coronavirüs Önlemi

Coronavirüs, seyahat ve otel karşılaştırma sitelerini de yakından ilgilendiriyor. Mümkün olduğunca az seyahat edilmesi gerektiği söyleniyor. Bunun üzerinde Trivago sitesi de Coronavirüse karşı bir önlem aldı. Bilinen otel karşılaştırma sitesi olan Trivago’nun CEOSU, Coronavirüs nedeniyle yaşanan rezervasyon iptalleri için son durum e-postaları attı.

Sık kullanılan ve kullanıcıları tarafından beğenilen otel ve pansiyon karşılaştırma sitesi Trivago, kullanıcılarına özel bir e-posta gönderdi.

Trivago CEO’su bu cümleleri kurdu:

“Lütfen emniyette olun ve gerekli olmayan seyahatlerinizi yeniden planlayın:
Virüsün bulaşmasını azaltmak ve küresel sağlık sistemlerimizin hayatta kalmasını sağlamak için en iyi önlem olarak sosyal mesafe önerilmiştir. Trivago olarak bu kritik öneriye uyuyoruz ve virüs kontrol altına alınana kadar gerekli olmadıkça seyahat etmekten kaçınmanızı tavsiye ediyoruz.”

Trivago CEO’su, bu davranışıyla sağlığın her şeyden önce geldiğini gösterdi ve insanları evden çıkmamaları konusunda uyardı.

Coronavirüs’ten nasıl korunacağımızı da anlatan Trivago CEO’su, kullanıcılarına şu tavsiyeleri verdi: “Dünya Sağlık Örgütü (WHO) sabun veya alkol bazlı dezenfektan ile ellerinizi sık sık yıkamanızı, yüzünüze dokunmaktan kaçınmanızı ve öksüren veya hapşıran kişilerle aranızdaki mesafeyi korumanızı öneriyor. Hasta hissediyorsanız lütfen tıbbi yardım alın ve kendinizi başkalarından soyutlayın.”

Rezervasyon İptalini de Unutmadı

Kullanıcılarının yaptıkları rezervasyonları nasıl iptal edeceklerini anlatan bilgileri de içeren bu e-posta, öncelikli olarak önümüzdeki yedi gün içerisinde olan seyahatlerin rezervasyonunun iptal edileceğine dikkat çekiyor. E-postadaki bilgiler, rezervasyonunuzu yaptırdıktan sonra size gelen onay e-postasına girip rezervasyonunuzun nasıl iptal edileceğinizi veya Trivago sitesinde bulunan Sıkça Sorulan Sorular (SSS) kısmından iptal konusundaki sorularınızın cevabını bulabileceğinizi belirtiyor.

Seyahatiniz gerçekten önemliyse ve iptal edemiyorsanız ücretsiz iptal fırsatı sunuyor. “Trivago ekibimizin, en çok etkilenen alanlardan bazılarında aile üyeleri ve arkadaşları bulunuyor. Bizim için, küresel toplumumuzun sağlığı ve emniyeti her şeyden önce geliyor.” sözleriyle çalışanlarının ve çevresindeki bireylerin sağlığının her şeyden önemli olduğunu vurguluyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı