Gündem

TRT EBA TV Nedir?

Coronavirüs nedeniyle ilkokul, ortaokul ve liseler okulları tatil etti. Uzaktan eğitim programının uygulanmasına karar verildi. TRT EBA TV üzerinden yapılacak olan bu uzaktan eğitim ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerini ilgilendiriyor.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın yeni dijital eğitim programı olan EBA TV bugün saat 09:00’da yayın akışına başladı. Uzaktan eğitim sürecine başlayan öğrenciler derslerinden geri kalmamaları için bundan sonraki derslerine buradan devam edebilecek. Coronavirüs nedeniyle süresiz tatil edilen ilkokul, ortaokul ve liselerde okuyan öğrenciler bu sayede derslerini kaçırmamaları açısından bir sorun çekmeyecek.

TRT EBA İlkokul, TRT EBA Ortaokul ve TRT EBA Lise olarak 3 kanal şeklinde olan bu uzaktan eğitim programlarına öğrenciler kolayca giriş yapabilecek. Girişler konusunda da kolaylık sağlayan Milli Eğitim Bakanlığı, giriş için birçok seçenek sunmakta.

Giriş Nasıl Yapılır?

Öğrencilerin ve öğretmenlerin uzaktan eğitim programına giriş yapması için birçok seçenek bulunuyor.

Öğrenciler https://giris.eba.gov.tr/EBA_GIRIS/giris.jsp linki üzerinden Mebbis, E okul bilgileri, öğrenci bilgileri, E devlet veya Açık Öğretim bilgileri ile giriş yapabilirler.

Ayrıca EBAKOD ile yurtdışından da giriş yapılabilecek.

Özel okuldaki öğretmenler veya ücretli olarak öğretmenlik yapanlar EBA’ya E Okul şifreleri ile, devlet okullarında öğretmenlik yapanlar ise MEBBİS şifreleriyle giriş yapabilirler.

MEBBİS kaydı bulunan tüm öğretmenler ise e-devlet şifreleri ile EBA ve EBA Ders’e girebilirler.

Frekans ve Kanal Bilgileri

Milli Eğitim Bakanı sosyal medya hesabından kanal ve frekans bilgilerini paylaştı. Daha fazla bilgi için http://eba.gov.tr adresini ziyaret edip öğrenebileceğinizi belirtti.

TÜRKSAT – TRT Eğitim kanalları, Test

Uydu: Türksat 4A
Kanal: TRT Eğitim HD 1/2/3
Frekans: 12083 H 13750 olarak belirtildi.

İlkokul, ortaokul ve liseli öğrencilere verilecek derslerin ayrı kanallarda olmasına dikkat edilen EBA TV, öğrencilerin derslerinden geri kalmamasını ve evlerinde virüsten korunaklı bir şekilde derslerine devam etmelerini amaçlıyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı